Бальзак повернувся в Україну

У київському сквері Франкофонії відкрито пам’ятник Оноре де Бальзаку з нагоди 220-річчя від дня його народження. Бюст створив Василь Бородай ще в 1965 році, а постамент виготовлено з гранітних плит, спеціально привезених із села Верхівні Житомирської області, де мешкала дружина письменника Евеліна Ганська.

Церемонія відбулася за участю ініціатора заходу голови Шевченківської РДА Олега Гаряги, посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, делегації з батьківщини Бальзака.

– Постамент виготовлено з двох гранітних плит, – говорить Олег Гаряга. – Вони важать по дві тонни, Ми їх знайшли саме у Верхівні. Це подарунок киянам та гостям міста від меценатів,, серед яких є і я.

Етьєн де Понсен зазначає:

– Де-факто тепер цей квартал можна називати французьким. Адже поруч – пам’ятник королеві Анні Ярославні, дві франкофонні школи, наше посольство.

Олег Гаряга додає, що Шевченківський район і міст Тур, де народився Бальзак, підписали угоду про побратимство.

Ювілейні заходи в контексті «Бальзак-фестивалю» відбулися також у Житомирі, Верхівні, Бердичеві, де повінчалися Бальзак і Ганська. Заключний акорд святкової акції – виставка перекладної французької літератури на Львівському книжковому форумі.

Владислав Вергун, Анастасія Єрмакова

«Українська літературна газета» №19 (259) від 27 вересня 2019

Залишити коментар