Бачити серцем. Львівські письменники виступили перед незрячими дітьми

Львівські письменники провели особливий, неординарний, не схожий на інші виступ, який залишиться у пам’яті на довгі роки. По перше, очільника Львівської письменницької організації, поета  Олеся Дяка, відому поетесу Марію Людкевич та прозаїка Юрія Грешка, супроводжували юні вихованці Львівської літературної школи ”Розквіт”, якою опікується  ЛОО НСПУ. А по друге, на творчий виступ зібралася особлива аудиторія – учні Львівської спеціалізованої школи для незрячих дітей № 100.

Випускниця школи ”Розквіт”, а заодно представниця закладу, який приймав гостей, Агнєшка Мокшицька у віршованій формі підкреслила важливу істину: незрячі діти не є хворими чи цілковито обмеженими, а радше особливими. Така їхня реальність, що відрізняються від більшості однолітків, проте це не означає, що вони позбавлені талантів. Швидше навпаки…

Творчий вечір, наповнений поезіями та музичним виконанням пролетів, наче мить літнього сонячного дня. Марія Людкевич у цікавій і доступній формі представила останні доробки дитячої літератури, а роздуми Юрія Грешка торкнулися потреб чеснотливості у творах сучасних письменників. Із захопленням слухали присутні вірші молодих поеток, випускниць школи «Розквіт» Юлії Каспрук, Надії Бойчак та Анастасії Гриньо, а Лев Моргун із Соломією Панкевич вразили вокальним виступом під акомпанемент гітари. Наостанок поет, заслужений діяч мистецтв України Олесь Дяк зачарував молодь ліричним авторським поетичним словом.

У залі, де звучала поезія, панувала тиша та зосередженість, які переривалися тривалими та бурхливими оплесками. Відчувалося, що діти реагують щиро, адже поезія проникає безпосередньо у їхні чисті та щирі серця. У цьому, можливо й головна особливість незрячих людей – не маючи можливості бачити очима, вони відчувають серцем. А людське серце – це місце, де Бог зустрічається із людиною, своїм творінням, де народжуються найпрекрасніші почуття та переживання, де зберігається те найдорожче, яке не проміняєш на жодні блага світу. Тому для нас найбільша честь та радість торкнутися своїм творчим словом десятків дитячих сердець, що перед нами сьогодні розкрилися у всій своїй повноті.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Дякуємо щиро  дирекції Львівської спеціалізованої школи №100  для незрячих дітей,  педагогам за достойну організацію наших творчих відвідин та теплу опіку нашого перебування у стінах школи.

P.S. Письменники Марія Людкевич, Юрій Грешко та Олесь Дяк подарували шкільній бібліотеці по декілька примірників своїх книжок з автографом.

Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ