Автори фільму «Депортація 44-46» передали записи спогадів в «Архів усної історії» Українського інституту національної пам’яті

567

Автори документального фільму «Депортація 44-46» передали Українському інституту національної пам’яті унікальні відеоматеріали про депортації 1944-1946 років з території сучасної південно-східної Польщі до УРСР. Про це повідомляє uinp.gov.ua.

Напередодні виходу стрічки в прокат,  сценарист Тарас Лазер та продюсерка Олена Яковенко передали матеріали голові УІНП Антону Дробовичу та завідувачці сектору обліку та збереження усних джерел УІНП Тетяні Ковтунович запии свідчень жертв депортації 1944-1946 років, які використовувались при створенні фільму. Спогади записував Тарас Лазер спільно з науковим консультантом Романом Кабачієм.

Найближчим часом записи будуть оприлюднені на платформі УІНП “Архів усної історії”, а також в майбутніх планах їх публікація окремим виданням.

Фільм «Депортація 44-46» розповідає про події масовії депортації понад 480 тисяч українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини до УРСР, внаслідок підписаної 9 вересня 1944 року «Угоду про обмін населенням»  між СРСР та ПНР.  Стрічку «Депортація 44-46» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, картина стала одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору.

12 вересня, о 14:00, у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спеціальний показ стрічки за участю творчої та знімальної групи.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?