Автор популярного шлягеру «Ні обіцянок, ні пробачень» Сергій Лазо вимагає компенсації від “1+1”

913

Відомий український письменник, поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Сергій Лазо звернувся до телеканалу “1+1” з відкритим листом. Про це повідомляє galas.te.ua.

 Митця обурило порушення авторських прав в одному з шоу каналу. Автором його пісні «Не йди» вказали іншу людину. І така ситуація стається уже не вперше

Подаємо лист із сторінки Сергія Лазо в оригіналі:

“ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ТЕЛЕКАНАЛУ “1+1”

“Голос країни” – одна з небагатьох телепрограм, за якою я слідкую. Не буду аналізувати її сильні та слабкі сторони, мова зараз про інше: порушення авторського права. Не буду перераховувати, скільки разів мої пісні “Ти подобаєшся мені”, “Ні обіцянок, ні пробачень” об’являлися піснями Віктора Павліка, хоча інколи в титрах і вказувалося ім’я справжнього автора. Остання програма (28.03.21) добила остаточно: авторами пісні “Не йди” були зазначені Гайтана та Олег Собчак.

Щодо Гайтани нема питань, вона дійсно є автором музики. А до чого тут Олег? Він добрий музикант, і я певен, дуже здивувався, побачивши себе у титрах, бо ніякого авторського відношення до пісні не має. Пісня вийшла з мого текста, а соліста групи “СКАЙ” заявили автором мабуть тільки тому, що він заспівав “Не йди” у кліпі з Гайтаною. За такою логікою, чому б не назвати Б.Ступку автором віршу “Крила”, який він так майстерно читає? Ні, у ю-тубі автор вказаний вірно – Ліна Костенко. Чому ж у найпопулярнішій музичній телепрограмі таке непрофесійне, зневажливе відношення до автора, як до чогось неважливого, другорядного?

Що це: непрофесійність, неповага? Звідки ця жадібна пихатість, яка перетворює творчу людину на жебрака, який постійно має доводити своє право на власні твори і на ті копійки з барського столу виконавців, дільців радіо і телеефірів? Не було б авторів, не було б і вас з вашими музичними програмами!

Вимагаю моральної та матеріальної компенсації. Телефон мій маєте.

С.ЛАЗО, автор, заслужений діяч мистецтв України”, – йдеться у повідомленні.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!