Anne de Kyiv Fest: у травні в столиці відбудеться фестиваль, присвячений Анні Ярославні, доньці Ярослава Мудрого

915

Anna Fest – щорічна мистецька подія, яка славить постать Анни, доньки Ярослава Мудрого, а згодом – Королеви Франції.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Міжнародного фестивалю Anne de Kyiv.

Із 13 до 16 травня 2021 року в столиці триватиме Anne de Kyiv Fest у межах заходу «Дні Європи».

Міжнародний фестиваль мистецтв Anne de Kiev Fest – масштабна мистецька подія, яка надихає киян до вивчення історичної спадщини, пошуку витоків державності України-Русі, історії міжнародних зв’язків нашої держави від Володимира Великого до сьогодення.

Територіально фестиваль організують на Михайлівській площі, на відрізку вулиці Володимирської (від Десятинного провулку до вулиці Десятинної) та на вулиці Десятинній.

Головна тема фестивалю – мистецько-історичні дослідження постатей Ярослава Мудрого, дружини його Інгігерди та їхніх дітей.

«Анна Ярославна – донька Ярослава Мудрого, яку він в дусі й традиціях дипломатії тогочасної Європи видав заміж за короля Франції Генріха І. Ярослав Мудрий, якого сучасники називали «тестем Європи», завдяки своїй далекоглядній матримоніально-політичній стратегії зумів першим з європейських лідерів ще в ХІ ст. об’єднати Європу навколо своїх інтересів, а отже, і навколо інтересів Київської Русі-України. Анна Ярославна, потрапивши до французького королівського двору, стала одним із головних чинників європейського політичного життя, а згодом фактично керувала Францією при малолітньому королі – своєму синові – Філіпові І. Історія її життя, політичної діяльності, кохання і розставань є важливою темою фестивалю Anne de Kiev Fest», – зазначають організатори.

Цікаво, що на фестивалі постійно відбуваються знакові культурні події України. Наприклад, презентація українського перекладу книжки культового французького письменника, історика та журналіста Філіппа Делорма «Анна Київська – королева Франції» у перекладі лауреата літературних премій ім. Максима Рильського та Григорія Сковороди, письменника Івана Рябчія (видавництво LAURUS).

До слова, фестиваль відбувається за активної підтримки Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, Посольства Франції в Україні, Французького інституту в Україні та громадської організації «Чотири королеви».

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!