Анатолій Покришень нагороджений патріотичною медаллю Івана Мазепи

Відомий український поет, прозаїк, драматург, кіносценарист, есеїст та автор популярних пісень, лауреат міжнародних і всеукраїнських премій та конкурсів Анатолій Покришень нагороджений міжнародною патріотичною медаллю Івана Мазепи (рішення № 26). Анатолія Митрофановича відзначено за резонансну п’єсу «Мазепа. Посріблене кохання», присвячену видатному гетьману Іванові Мазепі.

Анатолію Покришню 29 січня виповниться 73 роки. Служив у війську – в Узбекистані, Туркменістані та Таджикистані… А коли рідна Вітчизна стала вже незалежною, Анатолій Митрофанович повернувся в Україну та служив у Чернігові. Звільнившись у званні підполковника, працював у штабі Цивільної оборони Чернігівської області.

У 1997 році він змінив профіль діяльності і перейшов до Чернігівського центру фестивалів та концертних програм. Спочатку працював тут артистом вищої категорії, потім був призначений завідувачем художньо-постановочної частини філармонійного центру. Зараз – на заслуженому відпочинку. Мешкає в рідному Чернігові та активно займається творчістю.

Він – автор багатьох театральних сценаріїв, в основному, на історичну тематику: «Балада про Крути», «Голодомор. Свіча пам’яті», «Конотоп 1659. Коли небо впало на землю», «Кенар. Леонід Глібов», «Тарасова рапсодія», «Кулішевий первоцвіт», «Мазепа. Посріблене кохання» та ін. За його п’єсою «Беатріче Коцюбинського» знаний кінорежисер Євген Сидоренко зняв фільм «Таємниця», прем’єрний показ якого відбувся в Чернігові. Також Анатолій Покришень – автор і виконавець багатьох прекрасних пісень, він чудово грає на гітарі та співає.

Його нагороджено міжнародними та всеукраїнськими літературними преміями імені Миколи Гоголя, Григорія Сковороди, Пантелеймона Куліша, Богдана Хмельницького, Леоніда Глібова… Відзначений і на міжнародному конкурсі «Коронація слова» за кіносценарій.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Міжнародна патріотична медаль Івана Мазепи заснована в 2016 році Міжнародною літературно-мистецькою Академією України для відзначення письменників, митців, науковців, перекладачів, журналістів, державних та громадських діячів, меценатів з України і зарубіжжя за визначну патріотичну діяльність, спрямовану на підтримку незалежності нашої держави, активну популяризацію української культури, літератури, мистецтва, книговидання, видатних діячів України у світі.

Серед нагороджених патріотичною медаллю Івана Мазепи – зокрема, відомі українські письменники – Юрій Мушкетик, Валерій Шевчук, Леонід Горлач, Рауль Чілачава, Ігор Качуровський, Богдан Бойчук, Ігор Калинець,  Василь Барка, Віктор Терен, Станіслав Бондаренко, Анна Багряна, Світлана Талан, Володимир Шовкошитний, Олег Гончаренко; літературознавці Юрій Шерех (Шевельов), Михайлина Коцюбинська, Анна-Галя Горбач та Євген Баран; мовознавець Микола Степаненко; художник, мистецтвознавець і поет Святослав Гординський; письменник, перекладач і режисер Ігор Костецький; видатна співачка Квітка Цісик (США); поети та перекладачі Войцех Пестка (Польща), Димитр Христов (Болгарія) і Віра Річ (Великобританія), арабський поет Абдельваххаб Аззаві (Сирія, Німеччина), перекладач і науковець Томаш Вашут (Угорщина); генеральний секретар Асоціації індійських письменників, поет Ашис Санйал  (Індія, Бангладеш); Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Щиро вітаємо, дорогий Анатолію Митрофановичу, з такою почесною патріотичною нагородою. Від усієї душі зичимо Вам здоров’я, любові, добра, удачі та нових творчих вершин!

Сергій Дзюба,

президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України  

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.