Amazon і найбільших видавців США звинувачують у монополізації ринку електронних книжок

На найбільший онлайн-магазин Amazon та п’ять великих американських видавців подали до суду через ймовірну домовленість у встановленні цін на електронні книжки. За інформацією chytomo.com, про це повідомляє Publishers Weekly.

В окремих документах наприкінці минулого тижня адвокати п’яти найбільших видавництв США (так звана «Велика п’ятірка»: Hachette, HarperCollins, Macmillan, Simon & Schuster та Penguin Random House) і Amazon просили федеральний суд відхилити позов, у якому їх звинувачують у змові з метою встановлення цін на електронні книжки. Позивачі стверджують, що видавці змовились, щоб «імунізувати» Amazon від конкуренції та зміцнити позиції Amazon на ринку.

Позов вперше подали у Південному окрузі Нью-Йорка у січні (зі змінами та доповненнями) адвокатською компанією Hagens Berman із Сіетла – відомою тим, що успішно подала до суду на корпорацію Apple та п’ять великих видавців за змову щодо встановлення цін на електронні книжки у 2011 році. У ній стверджується, що Amazon та видавці «Великої п’ятірки» стали співучасниками схеми підтримки штучно завищених цін на електронні книжки, за допомогою різних дій.

Скарга ґрунтується на доповіді підкомісії Конгресу США «Про конкуренцію на цифровому ринку», що вийшла у жовтні 2020 року, у якій детально описали деякі дії Amazon щодо ціноутворення на електронні книги. Крім того, позов надійшов після того, як у січні чиновники штату Коннектикут повідомили, що відкрили власне розслідування щодо ринку електронних книг у цьому штаті.

У відповіді на позов видавці стверджують, що факти, наведені у ньому, свідчать лише про те, що видавці, всі зіткнувшись із «подібними ринковими силами», уклали окремі контракти зі «подібними умовами».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За словами видавців, позов не містить жодних доказів і «правдоподібних звинувачень» у тому, що видавці повідомляли або координували між собою комерційну діяльність або договірні угоди.

У своїх заявах від 17 вересня юристи Amazon та «Великої п’ятірки» наполягають на тому, що немає жодних доказів будь-якої координації чи угод між ними щодо встановлення цін на електронні книжки та іншого стримування конкуренції.

«Якщо це правда, звинувачення позивачів у змові означало б, що видавці зібралися разом, щоб створити монополіста, з яким їм потім доведеться мати справу», – пояснив Amazon суду.

Нагадаємо, цього року незалежні книгарні США провели кампанію проти монополії Amazon.

Як відомо, найбільший у світі онлайн-магазин влаштовує регулярні розпродажі товарів, щодо яких також були заклики бойкоту та кількаденну акцію з безкоштовного завантаження електронних книжок.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.