Агенти впливу Кремля в Києво-Печерській Лаврі погоджують антиукраїнський план дій

У Києво-Печерській Лаврі відбувається з’їзд, на якому агенти впливу Кремля обговорюють план дій зі зриву візиту Патріарха Константинопольського  Варфоломія в Україну з нагоди Дня її незалежності. Про це повідомляє dymka.com.ua.

Зборам дали назву “Правозахисний форум”, та під виглядом з’їзду представників громад “захоплених ПЦУ” храмів біля так званої РПЦвУ, влаштували захід, який насправді організований російськими спецслужбами та їх агентами впливу в Україні.

Даний з’їзд входить до загального комплексу заходів, в рамках масштабної інформаційно психологічної спеціальної операції (ІПСО) кінцевою метою якої є зрив візиту Вселенського патріарха Варфоломія до Києва на святкування 30-річчя Незалежності України.

Завдання конкретно даного з’їзду полягає в культивації і поширенні наративу про те, що ПЦУ незаконно відбирає храми РПЦвУ, тим самим влаштовуючи гоніння “братів по вірі”. В якості “свідків” творимого ПЦУ “беззаконня” в Києво-Печерську Лавру РПЦвУ звезла близько 300 віруючих, нібито”постраждалих від гонінь”.

Нагадаємо, що напередодні даного з’їзду на ПЦУ було здійснено кілька інформаційних атак, серед яких письмове звернення низки політиків і” діячів культури ” України на ім’я Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням відмовитися від візиту в нашу країну. Серед підписантів звернення виявилися, як уже обкладений санкціями і відкрито названий агентом російських спецслужб депутат Андрій Деркач, так і ті, кому це тільки обіцяє, Нестор Шуфрич, В’ячеслав Піховшек, Володимир Моїсеєнко, Володимир Данилець та інші кишенькові діячі багатопрофільного пулу ОПЗЖ, читай – Росії.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Цей лист був не першим вкиданням, що поширює класичний пропагандистський наратив РПЦвУ про” гоніння віруючих в Україні”, але одним з першим в рамках проекту зі зриву візиту Вселенського патріарха.

У свою чергу, те, що в рамках так званого “Правозахисного форуму” спробують сьогодні видати за “гоніння” і “захоплення храмів” насправді є законним і свідомим вибором громад про перехід до складу ПЦУ. При цьому думка священнослужителів даних храмів, які часто є представниками Московського патріархату – не враховується, що так само є нормою закону.

На сьогоднішній день в Україні не було здійснено жодного переходу храмів до складу ПЦУ з порушенням законодавства. Але, як годиться, при будь-якому такому переході присутні незадоволені, найчастіше це священнослужителів МП і його коло відданих обожнювачів.

Саме на цій категорії громадян і буде розігруватися карта “гонінь” і “захоплень”, без будь-яких юридичних обґрунтувань, а виключно на емоційній, популістській підоснові.

Але, варто розуміти, що одним тільки “правозахисним форумом” і резонансом по всіх контрольованих проросійськими елементами інформаційних майданчиках дана кампанія з дискредитації України не завершиться. Мабуть, найперспективнішим і довгограючим напрямком даної ІПСО буде те, що митрополит Онуфрій може благословити присутніх на “особливі молитовні стояння” або, простіше кажучи – благословити протести.

Небезпека таких “молитовних стоянь” полягає в тому, що в них братимуть участь найбільш фанатичні парафіяни РПЦвУ, готові стояти і в мороз і під дощем, до знемоги і виснаження, що буде регулярно давати їжу для ретрансляції в інтересах гібридної пропаганди потрібної картини того, що відбувається. Але, справжній апогей може статися тоді, коли на учасників цих стоянь може бути здійснено напад якихось молодих, спортивних, радикально налаштованих осіб, яких тут же віднесуть до категорії “націоналістичних груп”, найнятих ПЦУ.

У свою чергу, відомо, що ряд організацій в Україні, що видають себе за патріотичні, давно знаходяться в прямій афіліації і на безпосередньому фінансуванні з боку агентів російського впливу в Україні. І саме їх можуть задіяти, для демонстрації розгулу в Україні “радикалізму”, “фашизму” та інших класичних штампів, що дискредитують нашу країну.

На сьогоднішній день дана ІПСО набуває в гібридному проекті з розхитування України і дискредитації її на міжнародному майданчику, одне з провідних місць і набуває стратегічного значення, а тому, робота російських агентів впливу буде лише посилюватися і форсуватися.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.