Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) офіційно переходить у режим ліквідації, повідомив держсекретар Марк Рубіо. Процес ліквідації очолить директор Офісу менеджменту та бюджету (OMB) Рассел Воут. «Я жартував із президентом Трампом, що у мене чотири роботи. Він сказав мені віддати одному моєму другу Расселу Воуту. Так я і зробив», – написав Рубіо в X.
USAID було одним із найбільших донорів гуманітарної допомоги світі. За даними ООН на 2024 рік воно забезпечувало 42% світового обсягу гуманітарної допомоги. Після інавгурації Трампа Білий дім передав USAID під управління Держдепу. З того часу Рубіо оголосив спочатку про заморожування та перегляд, а потім про скасування більшості програм USAID. 1 липня держсекретар оголосив про припинення будь-якої іноземної допомоги через USAID.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал