«А тепер Почаїв! Я сказала, Почаїв!» Забужко закликала до подальшого звільнення України від Московської церкви

Українська письменниця Оксана Забужко втішена новиною про перше богослужіння Православної церкви у Києво-Печерській лаврі на Різдво 7 січня й принагідно закликала визволити від Московського патріархату Почаївську лавру на Тернопільщині. Про це вона написала на власній сторінці у Facebook.

Письменниця згадала, як ще 20 років тому вперше публічно згадала про погані наслідки захоплення українських лавр сталінськими церквами, проте тоді ніхто не тільки не підтримав таку думку, а й навіть не зрозумів, про що говорить Забужко.

«Надто незаймана тема ще була, надто підпільно-інтеліґентська, не для публічних обговорень, покійний Жданкін ще твердив, що співає в московській церкві, бо «вона канонічна», і не він один такий був, девелоперські «ізбушкі» під хрестами множились по містах і селах, по лікарнях і цвинтарях, як гриби після дощу», – зауважила письменниця.

Тож ще тоді вона зі щирим розпачем подумала про те, скільки буде потрібно часу, поки українці зрозуміють вплив московської церкви й чи встигнуть вискочити з цієї пастки, адже росіяни вже наступають по всьому фронту.

Також Оксана Забужко закликала звільнити від загарбників й Почаївську лавру.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Нагадаємо, митрополит Епіфаній звершить святкову службу в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври – шок у Московському патріархаті.

Зауважимо, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло закликав президента Володимира Зеленського не забирати в УПЦ МП храми на території лаври, які були в неї в оренді. Він записав відеозвернення, у якому поскаржився, що УПЦ не отримала письмового повідомлення про припинення оренди з 1 січня.

До слова, 22 листопада Служба безпеки України провела обшуки на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві.

glavcom.ua