62 письменники протягом місяця читатимуть свої твори у Львові

387

4 липня у Львові вперше розпочнеться Місяць авторських читань – найбільший транскордонний літературний фестиваль Центральної Європи. Щодня протягом липня паралельно у п’ятьох містах Європи – Брно (Чехія), Остраві (Чехія), Кошице (Словаччина), Вроцлава (Польща) і Львові відбуватимуться виступи відомих письменників з чотирьох країн – учасниць проекту, передає ZAHID.net.
Цікаво, що у всіх країнах фестиваль відбувається у містах, які мають для країни велике культурне значення, але не у столицях.
Цього року Україна має статус країни – почесного гостя. Це означає, що половина учасників проекту – українські письменники. Таким чином 31 український літератор читатиме свої тексти у парі із кимось зі своїх європейських колег.
Україну представлятимуть Оксана Забужко, Лариса Денисенко, Євгенія Кононенко, Софія Андрухович, Юрій Андрухович, Наталка Сняданко, Андрій Бондар, Сергій Жадан, Юрій Винничук, Олександр Михед, Олег Коцарев, Любко Дереш, Тарас Прохасько та інші.
Загалом у фестивалі візьмуть участь 62 письменника.
Розпочнуть читання 1 липня у Брно Оксана Забужко та Ришард Криницький (Польща). Щодня вони читатимуть тексти в одному із міст-учасників проекту і завершать 4 липня у Львові. А тим часом інші письменники 2 липня у Брно. І так щодня протягом місяця.
На кожному читанні слухачі зможуть отримати книжки авторів у перекладі. Тодто мешканці інших країн зможуть прочитати переклади творів українських письменників рідною мовою, а львів’яні – тексти їх колег українською.
Повну програму фестивалю можна побачити на його офіційному сайті.
У Львові усі виступи відбудуться в мистецькому об’єднанні «Дзиґа». Організатором з українського боку є Форум видавців за підтримки ЛМР.
Основну програму супроводжуватимуть додаткові акції: показ фільмів, виставки, концерти.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!