21-річного британця засудили до читання класики за зберігання расистських матеріалів

460

Суд дав два роки умовно колишньому студенту-криміналісту і зобов’язав його читати класику.

У Великій Британії відбувся суд над колишнім студентом Лейстерського університету, якого підозрювали у зберіганні расистських та екстремістських матеріалів. У вироку суддів від серпня ідеться, що 21-річний Бен Джон отримав умовний термін у два роки та зобов’язаний до січня 2022 року прочитати низку творів британської класичної літератури, зокрема Чарльза Діккенса та Джейн Остін.

Бен Джон, писало тоді видання Leicester mercury, вивчав кримінологію та психологію у Лейстерському університеті. Уперше правоохоронці звернули на нього увагу, коли хлопцеві було 18 років – він опублікував лист, у якому виступав проти ЛГБТ, мігрантів та лібералів, а також згадував про фашистське підпілля міста Лінкольн. А у 2020 році, коли хлопцеві був 21 рік, його заарештували за зберігання інструкції з виготовлення саморобної зброї та вибухових речовин. Тоді для Бена Джонса все обійшлося державною виправною програмою і відрахуванням з університету.

Та він продовжив зберігати матеріали про «панування білої раси», тож справу передали до суду. Сторона обвинувачення у суді повідомила, що хлопець зберігав на своєму комп’ютері понад 70 тис. таких файлів, а також іншу інформацію, яку можна використати для підготовки теракту. За це йому, повідомила The Guardian 1 вересня, загрожувало до 15 років позбавлення волі. На свій захист Бен Джонс сказав, що не знав, що зберігає заборонені матеріали. За його словами, усі ці файли були потрібні йому для вивчення правознавства.

Суддя все ж вирішив, що дії обвинуваченого були «підлітковою глупотою» і виніс вирок: два роки умовно і читання британської класичної літератури, зокрема творів Вільяма Шекспіра, Чарльза Діккенса, Томаса Харді, Ентоні Тролопа та Джейн Остін. Звітувати про прочитане Бен Джон має у суді кожні 4 місяці. Окрім того, за активністю хлопця в інтернеті пильно стежитимуть правоохоронці.

 

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?