155 років від дня народження Грушевського: СБУ розсекретила дані про переслідування політика

Україна 29 вересня 2021 вшановує 155-річчя від дня народження Михайла Грушевського. З нагоди пам’ятної дати СБУ розсекретила дані про переслідування політика.

Зазначається, що Михайло Грушевський навіть під більшовицьким режимом продовжував досліджувати українську історію та розбудовувати Всеукраїнську академію наук.
Його намагалися репресувати, вербувати, за ним шпигували, перехоплювали листи, підшукували агентів серед оточення. Про це пише  24tv.ua з посиланням на Службу безпеки України.

Окрім цього поінформували, що в документах НКВС у політика було кодове ім’я – “Старець”.

“Він, будучи Головою Центральної Ради УНР, проголосив 4-й Універсал про самостійність України ще 22 січня 1918 року”, – додали в СБУ.

Що відомо про Михайла Грушевського

Михайло Грушевський – одна з найпомітніших українських постатей ХХ століття. Він творив українську історію, як автор багатотомної “Історії України-Руси” та громадсько-політичний діяч і голова Центральної Ради.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Центральна рада 29 квітня 1918 року обрала його Президентом Української Народної Республіки, започаткувавши інститут президентства у нашій країні.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.