150-річчя від дня народження Василя Стефаника відзначатиметься на державному рівні

У травні наступного року відбуватиметься непересічна подія – на державному рівні відзначатиметься 150–річчя від дня народження видатного українського письменника-новеліста, політичного діяча, уродженця села Русів Снятинського району Василя Стефаника, передає bartka.com.ua.

Про відзначення цієї дати йдеться у  відповідній постанові Верховної Ради України від 18 червня цього року.

На виконання доручення Кабінету міністрів України щодо підготовки та реалізації плану заходів із відзначення ювілейної дати 10 липня в селі Русів на  Снятинщині відбулося виїзне засідання обласної робочої групи за участю  керівника апарату ОДА Романа Маланія, заступників голови обласної ради Василя Гладія та Сергія Басараба, керівників району, музейних працівників, представників родини  видатного письменника.

Йшлося про напрацювання пропозицій до плану заходів організаційного комітету, який буде створено на державному рівні у місячний термін з часу прийняття постанови.

Члени робочої групи відзначали, що за сприяння Кабінету міністрів України, Верховної ради, Офісу Президента буде продовжуватися робота з організації відзначення цієї дати на належному рівні, адже у 2018 році прийнята обласна програма «Про відзначення 150-річчя з дня народження Василя Стефаника» у 2021 році, на виконання якої з обласного бюджету уже виділено більше 4 мільйонів гривень. Також прийнята і виконується відповідна районна програма, проведено ряд робіт безпосередньо в Русові.  Загалом за останні три роки уже виділено  більше 11 мільйонів гривень.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Роман Маланій ознайомив присутніх із напрацьованими обласною державною адміністрацією пропозиціями до плану заходів КМУ: це ремонт доріг державного і місцевого значення, зокрема, дороги Стецева – Русів -Красноставці (6,4 км), оновлення експозицій у літературно-меморіальному музеї В.Стефаника та садибі письменника, організація Всеукраїнського пленера художників, гастролей по Україні Коломийського драматичного театру ім.Озаркевича з виставами за творами В.Стефаника, проведення інформаційно-промоційних кампаній, видання творів письменника та наукових дослідження про творчість видатного покутянина.

«Безальтернативно, всі пропоновані заходи є першочерговими, – зазначив Роман Маланій. – Ми маємо унікальний шанс і нам необхідно організувати роботу обласної, районної та місцевої влади таким чином, щоб наступного року на гідному рівні  відзначити 150-річчя Василя Стефаника».

За результатами засідання доручено Русівській сільській раді, Снятинській РДА та райраді оперативно напрацювати конкретні пропозиції й орієнтовні кошториси та надати управлінню культури, національностей та релігій ОДА для опрацювання і  скерування до Кабінету міністрів України.