13 тисяч томів — у вільному доступові. Відтворена особиста бібліотека Дарвіна

Опублікували повну особисту бібліотеку науковця Чарльза Дарвіна, який створив теорію еволюції. Про це йдеться на сайті проєкту The Complete Work of Charles Darwin Online.

Онлайн-каталог, який випустили на честь 215-ї річниці від дня народження Дарвіна, містить 300 сторінок із 7350 назвами у 13 000 томах, включно із колекцією журналів, брошур та оглядів.

Над цим проєктом фахівці працювали майже два десятиліття. Попередні списки змісту бібліотеки Дарвіна охоплювали лише близько 15%.

Проєкт очолював академік Департаменту біологічних наук Національного університету Сінгапуру (NUS) Джон ван Вайхе. Учений зазначив, що бібліотека продемонструвала надзвичайну увагу Дарвіна до досліджень інших людей.

«Існує величезне море речей, які можуть бути вирізкою американських чи німецьких новин про качку або інвазивних коників. Це була найцікавіша частина, не офіційні книги, а інші речі… всі вони об’єднуються разом, щоб створити теорії та публікації, які ми всі знаємо», — повідомив Джон ван Вайхе.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Основним джерелом інформації був 426-сторінковий рукописний «Каталог бібліотеки Чарльза Дарвіна», складений у 1875 році. Дослідники також користувалися списками брошур, зошитами Дарвіна для читання, щоденниками Емми Дарвін і 30 томами листування науковця.

Також використовували аукціонні записи, які свідчать, що Дарвін мав копію статті 1826 року орнітолога Джона Джеймса Одюбона «Розповідь про звички канюка (Vultura aura), особливо з метою розвінчання загальноприйнятої думки про його надзвичайну силу нюху».

У 2019 році на аукціоні з’явилася його копія роману Елізабет Гаскелл «Дружини й дочки» 1880 року, у якій зазначено, що «ця книжка була великою улюбленицею Чарльза Дарвіна й останньою, яку йому читали вголос». це був його примірник?

Дарвін мав томи з різних предметів: біології, геології, філософії, психології, релігії, сільського господарства, мистецтва, історії та подорожей.

Більша частина книжок написані англійською, а решта — німецькою, французькою, італійською, іспанською, нідерландською та данською мовами. Один з експонатів — німецьке періодичне видання, що містить першу відому фотографію бактерій.

«Дарвін не був ізольованою фігурою, яка працювала наодинці, а експертом свого часу, який спирався на складну науку, дослідження та інші знання тисячі людей. Діапазон робіт у бібліотеці демонструє надзвичайний обсяг зацікавлення Дарвіна щодо робіт інших», — зазначив Ван Вайхе.

Проєкт охоплює віртуальну реконструкцію бібліотеки, куди дослідники оцифрували 9 300 найменувань. З них 5035 в Darwin Online, включно з 851 транскрибованим текстом, і 4500 є посиланнями на інтернет-копії публікацій.

chytomo.com