Скасувати неправомірне рішення щодо продовження термінів представлення творів на Шевченківську премію! Звернення до Президента України Володимира Зеленського

1877

Група письменників звернулася до Президента України з проханням скасувати рішення Шевченківського комітету щодо продовження термінів представлення творів на Шевченківську премію. Нижче наводимо текст цього листа.

 

20 грудня 2019 року Шевченківський комітет (голова Юрій Макаров) встановив додатковий термін подання творів на премію імені Тараса Шевченка.

На сайті Шевченківського комітету в Порядку представлення творів від 28.12.16, затвердженому Шевченківським комітетом, встановлено строк подання творів на премію до 31 жовтня. У випадку, якщо Шевченківський комітет хотів змінити термін подачі творів на премію, то він мав би внести зміни до Порядку представлення творів. Натомість члени комітету посилаються на право визначати строки згідно Указу. Але ж строки уже визначені у вищевказаному Порядку представлення. Норма зворотної сили не має. Тим більше, про яке продовження може іти мова, якщо термін збіг півтора місяця тому? Цей новий додатковий термін подачі робіт суперечить чинному Порядку представлення.

Вважаємо неетичним вносити зміни під час конкурсних перегонів. Усі повинні керуватися єдиними правилами і мати рівні права при висуненні на здобуття вищої творчої відзнаки України. Підозрюємо, що цей хід зроблений для того, аби висунути близьку до членів Шевченківського комітету кандидатуру і вручити премію саме їй.

Окрім того, члени комітету публічно висловлювали своє упереджене ставлення до номінантів. Так завідуюча голови комітету Тамара Гундорова закликала подаватися тих, «хто забув або запізнився» (https://www.facebook.com/tamara.hundorova/posts/10215679081642534), чим  проявила неповагу  і нечесність до тих, хто дотримувався чинного Порядку подання. Інший член комітету Ірина Славінська дозволила собі публічне упереджене судження про номінантів на головну Державну відзнаку, а саме «список номінантів мене не надихає» (https://www.facebook.com/iryna.slavinska/posts/10218056891386146), очевидно, маючи на увазі, що серед номінованих кандидатур немає людей, з якими, або з чиєю творчістю вона знайома особисто.  Після цього комітет за ініціативою заступника Міністра культури, молоді та спорту України Ірини Подоляк (https://www.facebook.com/anastasia.levkova/posts/2698390826886307?comment_id=2698498493542207)  оголосив про додатковий термін подачі творів на конкурс.

Також стало відомо, що формування комітету здійснювалося посадовцями Мінкульту, які за визнанням самих членів комітету, вимагали продовжити термін прийому документів, що має всі ознаки корупційних дій, спрямованих на лобіювання певних кандидатів (порушення Статті 365 Кримінального Кодексу – перевищення влади та повноважень.). Окрім того, члени комітету Ірина Славінська, Євгеній Стасіневич та Любов Морозова є підлеглими голови комітету Юрія Макарова по основному місцю праці (Суспільне мовлення).

Просимо звернути увагу на роботу членів нового комітету задля уникнення маніпуляцій, а також вимагаємо скасувати неправомірне рішення щодо продовження термінів представлення творів. В іншому випадку змушені будемо оскаржити це рішення в суді. А також внести зміни до Положення про премію  щодо неможливості  внесення змін у порядок подання творів під час конкурсних перегонів.

Наталія Пасічник, письменниця, член НСПУ, член НСЖУ, голова культрегерсько-правозахисної громадської організації «Вільний світ»

Віктор Шило, письменник, координатор Кіровоградської обласної організації Асоціації українських письменників

Андрій Мирохович, письменник, член культрегерсько-правозахисної громадської організації «Вільний світ»

Роман Скиба, письменник, член НСПУ.

Юрій Островершенко, письменник, член АУП

Олександр Степаненко, один із засновників та голова Чортківської районної громадської організації Народного руху України (1989—1990), засновник та голова ГО «Екологічно-гуманітарне об’єднання «Зелений світ», голова ГО «Гельсінська ініціатива-XXI», офіційний представник у Тернопільській області Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (2007—2019), член правління Української Гельсінської спілки з прав людини з 2006 по 2013, та з 2016 року. Депутат Тернопільської обласної ради трьох скликань (1990, 2002, 2006).

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!