Письменник Борис Гуменюк, кандидат на здобуття Шевченківської премії, оголосив їй бойкот

Борис Гуменюк відмовився від висунення через ситуацію в Комітеті з присудження премії імені Т. Г. Шевченка та навколо нього. Про це повідомляє vlasti.net

«Виходячи з ситуації, що склалася в даний час в Комітеті з присудження премії імені Т. Г. Шевченка та навколо нього, вважаю неможливим своє подальше перебування в списках претендентів на присудження премії 2020 року в номінації «Література» з двотомником «100 новел про війну» і «Вірші з війни». Письмову заяву про зняття своєї кандидатури подам особисто», – написав Гуменюк.

19 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення письменника Юрія Щербака з посади голови Шевченківського комітету і призначив на неї журналіста, письменника Юрія Макарова. Також він затвердив новий склад Шевченківського комітету, який відразу продовжив терміни висування кандидатур до 15 січня, хоча вони закінчилися ще 31 жовтня.

Нагадаємо, Шевченківська премія – найвища державна нагорода України в галузі культури і мистецтва. Рішення про присудження премії приймає президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Розмір Шевченківської премії з 2016 року становить 192 тис. Гривень.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал