Олексій Арестович: Врегулювання діяльності медіа в Україні — розмови ні про що

541

Як уже повідомлялося, зараз у Міністерстві культури, молоді та спорту на чолі з Володимиром Бородянським активно розробляються законопроекти щодо врегулювання діяльності медіа в Україні. Ось що з цього приводу заявив в інтерв’ю для https://enovosty.com/ військовий експерт і блогер Олексій Арестович, відповідаючи на запитання що це може означати: спроба цензури, спроба закрити рот неугодним ЗМІ і блогерам або реальна боротьба з фейками?

О. Арестович: Як говорив відомий російський телеведучий і політик Олександр Невзоров про свою країну: «Проблема Росії в тому, що революцію тут роблять ті ж люди, які збирають «Жигулі». У нас така ж проблема. У нас миряться з Росією і закон про регулювання ринку землі приймають ті ж люди, які роблять «Жигулі». Вони дуже багато з себе уявляють і до кінця не розуміють, що збираються робити. В результаті неохайними виступають навіть ті, хто з добрими намірами хочуть врятувати нас від фейків і т.д. Нечистоплотні люди, користуючись нагодою, пропихують всякі обмежувальні заходи, що стосовно ФОПів, що стосовно медіа, блоґерів і т.д. І, звичайно, намагаються використовувати «лазівки» в законодавстві для посилення контролю. Тому вони роблять велику дурницю. Почасти це відбувається з причини непрофесіоналізму людей з команди Зеленського, а почасти – зі злого наміру. І такі недалекоглядні дії обернуться проти них самих. Посваряться з журналістами, з блогерами, з населенням… Їхній рейтинг буде далі падати, а протести посилюватися, поки вони не одумаються і не зрозуміють, що займаються дурницями і так не можна робити. Регулювання інтернету завжди погано закінчується. З фейками треба боротися зовсім інакше.

На запитання «А як саме боротися?» О.Арестович відповів: Підвищенням грамотності населення. А також перенесенням цієї боротьби в площину НЕ медійного регулювання, а кримінального. Тобто, якщо телеканали або окремі особи відкрито займаються пропагандою на користь агресора, розпалюванням соціальної ворожнечі і т.д., то необхідно діяти відповідно. Треба створити класифікатор того, чого не можна говорити. З огляду на, що в країні особливе становище і Україна – воююча держава, створювати потужні інститути лінгвістичної експертизи, а потім дивитися, чи не порушує конкретне висловлювання конкретних осіб законодавства України, пов’язаного з питаннями нацбезпеки. І пред’являти вже кримінальне переслідування відносно системних дій з даного приводу. Тоді журналісти, блогери і всі інші будуть ретельно підбирати слова, точки зору висловлювань, а не займатися інформаційним саботажем і прямою агресією. А просто регулювання – це розмови ні про що. Особливо в країні, де закони не виконуються взагалі. Тільки загроза кримінального переслідування буде зупиняти таких людей як Віктор Медведчук, які проводять виразно виражену інформаційну політику на підтримку російського агресора, від протизаконних дій.

Прокоментуєте?Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!