Марина Порошенко: 700 млн грн. з Держбюджету для Українського культурного фонду – не так уже й багато

681

Колишня перша леді і глава Українського культурного фонду Марина Порошенко прокоментувала виділення організації з Держбюджету 700 млн грн. Пояснення вона дала журналістові Андрію Павловському, повідомляє http://ukrrudprom.com/

Порошенко заявила, що виділена сума не така вже й велика. “Повірте мені, що порівняно з іншими країнами це дуже маленька сума, яка повинна виділятися на підтримку культури і мистецтва в державі, яке хоче бути незалежним, пишатися своєю культурною, національною спадщиною… І тому давати якусь оцінку виділеним коштам я б не радила “, – порадила глава Фонду.

Вона додала, що всі кошти ретельно перевіряються незалежними експертами, які проходять “технічний відбір на рівні дирекції фонду та фінансових фахівців фонду”. А кожен проект повинен дотримуватися державних фінансових стандартів, викладених на офіційних сайтах.

Потім журналіст поцікавився, чи передбачає регламент Фонду зміну його керівника в зв’язку з тим, що Порошенко більше не є першою леді.

“А як одне від іншого залежить? У нас в законі про Український культурний фонд голова наглядової ради обирається на 4 роки. Лише один раз. Більше я не можу переобиратися “, – відповіла співрозмовниця.

Також вона пояснила, як визначається необхідна Фонду сума.

“Як і в інших організаціях, які підпорядковані міністерству. Вони роблять фінансовий звіт за минулий рік. На основі цього прогнозується, скільки коштів вони можуть реалізувати в наступному році у вигляді грантової підтримки проектів, і подають свою заявку. А міністерство вже дивиться, наскільки це доцільно, вносить свої корективи, а потім передає це в Верховну Раду на голосування в бюджеті “, – розповіла Порошенко.

В кінці інтерв’ю вона повідомила, що за півтора року Фонд підтримав близько 700 проектів, які відбиралися “на прозорих європейських засадах”. Незалежні експерти, згідно з сліпим жеребкуванням, оцінювали ці проекти. Правда, жоден з проектів назвати не змогла.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!