За версією ВВС-2019, Книгою року став роман Тамари Горіха Зерня “Доця”

1200

BBC News Україна оголосила переможців 15-ї премії Книга року BBC, представленої у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Про це повідомляє  www.bbc.com

Книгою року-2019 став роман Тамари Горіха Зерня “Доця” (Київ: Білка, 2019).

У номінації Дитяча книга року BBC-2019 перемогла книга “Сапієнси” Володимира Арєнєва (Харків: Ранок, 2019).

Премію в номінації Книга року ВВС – Есеїстика-2019 здобула збірка нарисів Тараса Прохаська “Так, але…” (Чернівці: Меридіан Черновіц, 2019).

Переможець у кожній категорії отримує премію у розмірі 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Видавці “Книги року BBC”, “Дитячої книги року BBC” та “Книги року BBC – Есеїстика” матимуть право використовувати логотипи премії BBC News Україна в наступних накладах книг-переможців.

Перемогу у конкурсі читацьких рецензій здобула Інна Долгушина за її рецензію на книгу Тамари Горіха Зерня “Доця”. Вона отримує звання “Читач року 2019” та електронну книгу Kindle.

До журі конкурсу входять:

Віра Агеєва, професор, Національний університет “Києво-Могилянська академія”

Ольга Герасим’юк, журналістка, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Віталій Жежера, письменник, журналіст

Тарас Лютий, філософ, письменник

Світлана Пиркало, радник з питань культури ЄБРР

Марта Шокало, головна редакторка ВВС News Україна.

У конкурсі двічі перемагав письменник Сергій Жадан з книгами “Капітал” у 2006 році та “Ворошиловград” у 2010. За останню Сергій Жадан також отримав ще одну премію – “Книга ВВС десятиліття”.

Двічі премію “Книга року ВВС” вигравав відомий український письменник Юрій Винничук: його “Весняні ігри в осінніх садах” стали переможцем конкурсу 2005 року, а роман “Танго смерті” виграв конкурс у 2012-му.

Цікаво, що у різні роки переможцями “Книги року ВВС” стали представники однієї родини. У 2014-му в конкурсі перемогла Софія Андрухович з романом “Фелікс Австрія”, у 2018-му перемогу здобули її батько Юрій Андрухович з романом “Коханці Юстиції” та чоловік Андрія Бондар, який отримав нагороду за книгу “Церебро” у категорії “Есеїстика”.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!