Замінять на сучасних письменників: міністр освіти зібралася викинути зі шкільної програми «літературу страждань»

2098

Міністр освіти і науки Ганна Новосад вважає, що до шкільного курсу з української літератури обов’язково мають бути включені твори сучасних письменників. Про це вона розповіла в інтерв’ю порталу «Цензор», відповідаючи на запитання про наявність у шкільній програмі депресивних і нудних творів.

 

Читайте також: Михайло Сидоржевський. “Вони прийшли, щоб каструвати в нації мозок, душу і пам’ять, залишивши стравохід і пряму кишку”

“Безперечно, це матиме свій вплив… Буде два нові стандарти, відповідно до яких будуть формуватися освітні програми, навчальні плани. І, безперечно, це також торкнеться літератури. Я вважаю, що в українську літературу мають входити більше сучасних письменників. Ми маємо відійти від традиції страждань всього українського народу, які ми транслюємо нашим дітям через українську літературу. Таким чином утверджуючи хибну тезу про те, що українці – це нація, яка приречена на страждання, сльози”, – наголосила міністр.

Ганна Новосад зазначила, що необхідно транслювати інші дискурси і патерни через літературу, адже в Україні є великі письменники, особливо сучасні – справжні митці своєї справи.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!