Журналістів і блогерів за фейки будуть ув’язнювати. Міністерство культури, молоді і спорту готує відповідний закон

Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянский планує посилити відповідальність журналістів, ЗМІ, а також блогерів за порушення “стандартів новин”.

ЗМІ зможуть штрафувати, позбавляти ліцензій і навіть може бути введена кримінальна відповідальність для журналістів і навіть для блогерів. Розробкою законопроекту займається Міністерство культури і міністр Бородянский.

“І якщо хтось порушує українське законодавство за допомогою якогось контенту, наприклад закликає до ворожнечі, то і понесе за це відповідальність. Блогер і раніше ніс відповідальність, згідно з чинним законодавством. Зараз ми хочемо сказати, що контент підпадає під регуляцію. І це нормально. Є необмежена кількість людей, які споживають контент блогерів”, – заявив міністр. Він вважає, що подібна практика регулювання якості контенту нормальна.

“Я повністю погоджуюся з міністром оборони, який сказав, що медіаграмотність і взагалі уміння відрізнити фейк від нефейка мають бути обов’язковою навичкою сучасного громадянина. Цьому треба учити з школи, це основа. Ми ж знаємо, що, згідно з останнім дослідженням, тільки 8% українців можуть відрізнити фейк від нефейка. Тобто 92% людей не уміють відрізняти правду від неправди. І якщо у нас ця цифра така велика, то ми говоримо вже не про боротьбу з дезинформацією, а про законодавство, яке захищає правду. Дивно звучить, але цей законопроект відносно протидії дезинформації допоможе людям зрозуміти, що є правдою, а що – неправдою”, – стверджує глава міністерства культури, передає http://newformat.info/  з посиланням на rusjev.net

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал