Дмитро Дроздовський розповість молодим авторам в Ужгороді, як і про що пишуть нобеліанти

585

В Ужгороді 13–14 грудня під час Всеукраїнської наради молодих літераторів, яку вже традиційно багато років поспіль організовує Національна спілка письменників України, відбудеться низка майстер-класів від відомих вітчизняних письменників. Серед них – літературознавець, критик, поет, перекладач Дмитро Дроздовський, який розповість про те, «Як і про що пишуть нобеліанти: новітні художні й філософські тенденції в іноземних літературах».

 

КОРОТКО ПРО МАЙСТЕР-КЛАС

Сучасний зарубіжний літературний процес позначений новими трендами, іменами й творами, які визначають мислення й світовідчуття людини ХХІ століття. Сучасна література оприявнює гібридні жанрові (реаліті-роман, роман-щоденник) форми і світоглядні настанови, в яких постмодерністська іронія поєднується з модерністським прагненням справжності.

Сучасні прозові твори репрезентують взаємодію історії, факту й вигадки. Деякі письменники, навпаки, відмовляються від метафор і традиційних засобів художнього увиразнення. Так, історія про пухлину може стати бестселером (Генрі Марш), а запис свідків трагічних подій війни може бути підставою для Нобелівської премії з літератури (Світлана Алексієвич).

Нобелівський лауреат Мо Янь із Китаю описує складну взаємодію між Японією та Китаєм у ХХ ст., показуючи, на що здатна людина в умовах війни. Марк Геддон (Велика Британія) і Ерік-Емманюель Шмітт (Канада-Бельгія-Франція) пропонують осмислення персонажів із невралгічними розладами, які виявляють, проте, цілковито новий тип наукового, логічного мислення, що виявляє причини, закономірності й наслідки у світі.

Чому Шерлок — персонаж ХІХ століття — став культовим героєм століття ХХІ? Чому сучасні письменники акцентують на важливості емпатії у сприйняті Іншого?

Про ці та інші теми, пов’язані з сучасними тенденціями зарубіжної літератури, розповість Дмитро Дроздовський під час майстер-класу в Ужгороді.

КОРОТКО ПРО АВТОРА

Дмитро Ігорович Дроздовський — випускник Національного університету «Києво-Могилянська академія». Працює на посаді наукового співробітника Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України і головного редактора журналу іноземної літератури «Всесвіт». Член Комітету з присудження Національної премії України ім. Т. Шевченка. Кандидат філологічних наук. Автор 7 книжок, зокрема «Меридіан розуміння», «Лариса Кадирова. Чайка на ім’я „Любов“», «Компетентності літератур»; книжки перекладів «Федеріко Ґарсія Лорка. Чотири короткі п’єси; з ісп».

Нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України (2015), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2015), Грамотою Міністерства освіти і науки України (2018), Почесною грамотою Департаменту освіти і науки КМДА (2018). Кавалер Золотої медалі Міністерства культури Республіки Вірменії (2012). Заслужений працівник культури України (2016).

Юлія Бережко-Камінська, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!