Вийшов календар з українськими письменниками: майже всі – представники «традиції страждань»

2895

класиків. У календарі 12 місяців та 12 авторських ілюстрацій Нати Сороки. Про це повідомляє litakcent.com.

Зазначається, що серед 12 письменників – 6 жінок та 6 чоловіків. Організатори проєкту намагалися витримати гендерний баланс, аби уникнути стереотипу про відсутність в українській літературі жіночих імен, окрім Лесі Українки.

«Хтось із них зашорений стереотипами, хтось взагалі незнаний багатьом українцям. Ми хочемо, щоб їх бачили, знали, згадували, чули і читали, тому власне на кожній ілюстрації є цитата письменника/письменниці. А раптом хтось зачитає і не зможе зупинитися», – зазначають організатори проєкту.

Кожна ілюстрація унікальна та особлива, як і кожен митець: січень – Василь Стус, лютий – Ольга Кобилянська, березень Василь Симоненко, квітень – Леся Українка, травень – Валер’ян Підмогильний, червень – Олена Теліга, липень – Євген Плужник, серпень – Марко Вовчок, вересень – Майк Йогансен, жовтень – Олена Пчілка, листопад – Валер’ян Поліщук, грудень – Наталя Кобринська.

Автори обіцяють, що цей календарик – це тільки перший маленький проєкт до спроби зруйнувати міфи про занудність української літератури і мистецтва загалом.

 

Нагадаємо, що нещодавно міністр освіти і науки України Ганна Новосад заявила https://litgazeta.com.ua що в українську літературу мають входити більше сучасних письменників. «Ми маємо відійти від традиції страждань всього українського народу, які ми транслюємо нашим дітям через українську літературу»,  — зазначила зокрема пані Новосад.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!