Археологи виявили у Туреччині найдавніший на планеті календар. Він викарбуваний на каменіє, Про це повідомляє inforoom.com.ua з посиланням на Daily Mail.
Вік календаря було оцінено вченими у 12 000 років. Він був знайдений у районі з мегалітичними спорудами Гебеклі-Тепе. Календар доводить, що давні люди користувалися точними способами відліку часу за 10 000 років до появи давньогрецької системи, створеної в 150 році до н.е.
Під час вивчення наскельних малюнків у Гебеклі-Тепі археологи натрапили на зображення падіння комети, через яку почався льодовиковий період. Він призвів до загибелі великої кількості великих тварин та змусив давніх людей зайнятися розвитком сільського господарства. По суті, комета змусила мисливців та збирачів перейти до ведення осілого способу життя.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Стародавні люди збудували Гебеклі-Тепе в 9600-8200 роках до н.е. Таким чином, він старший за Стоунхендж на 6000 років. На одному з кам’яних стовпів вчені виявили найдавніший на планеті календар. Для позначення днів у ньому використовується символ V. Таких символів у календарі 365. Рік складається з 12 місяців та 11 додаткових днів.
Довгий час вважалося, що першими такий метод визначення часу почали використовувати мешканці Стародавньої Греції у 150 році до н.е. Як виявилось, це не так. Найважливішим відкриттям стало зображення падіння комети, яке доводить, що це сталося 13 000 років тому.