Вчені вперше реконструювали обличчя італійського поета та мислителя Данте Аліг’єрі, який одним із перших вигадав художній опис раю, пекла та чистилища у своєму знаменитому творі «Божественна комедія».
Незважаючи на неоціненну спадщину, справжнє обличчя майстра досі оповите таємницею, а найпопулярніші картини з його зображенням були створені лише через багато років після його смерті. Тепер дослідникам змогли відтворити його зовнішність. Це вдалося відомому бразильському експерту з графіки Сісеро Мораєсу та його команді.
“Більшість портретів засновані на інформації, що міститься в біографії Данте, складеної письменником Джованні Боккаччо. А саме, що це була людина середнього зросту, дещо сутула, з витягнутим обличчям, орлиним носом і очима швидше більшими, ніж маленькими. При цьому вони не були знайомі особисто. Біограф черпав інформацію від людей, які знали поета чи жили з ним”, – сказав Сісеро Мораєс.
Робота Мораеса заснована не на словах, а на даних досліджень останків Данте. Автори реконструкції почали з цифрового відтворення черепа, використовуючи аналіз його кісток 1921 року, підкріплений даними зі статті 2007 про його зовнішність. Потім вони приступили до апроксимації — відтворення особи за його скелетними останками шляхом об’єднання мистецтва, антропології, остеології та анатомії.
У результаті було створено дві версії портрета: сіре зображення без волосся і із заплющеними очима, і кольорове, де відповідно до найвідоміших зображень домалювали деякі деталі — колір очей, шкіри та одягу.
Мораєс вважає, що створений портрет зображує змучену людину. Проект також показав, що у мислителя, якого часто називають батьком італійської мови, череп був більшим за середній.
Данте Аліг’єрі є одним із найзнаменитіших і найвпливовіших поетів в історії. Вважається, що він народився 1265 року у Флоренції. 1302-го його вигнали з рідного міста разом із партією, до якої він належав. Незабаром після цього він почав писати свою знамениту “Божественну комедію”. Помер він 1321-го. Джерело
newsyou.info
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал