«Українська літературна газета» – у біобібліографічному покажчику

“Українська літературна газета”, ч. 5 (361), травень 2024

 

«Українська літературна газета» стала об`єктом опису у книзі «Віктор Мазаний. Біобібліографічний покажчик» – тут зафіксовано дані про публікації інтерв`ю, есе, репортажів у цьому письменницькому виданні члена НСПУ, лавреата всеукраїнської літературної премії імені Пантелеймона Куліша, літературних премій імені Світочів, Уласа Самчука, Авеніра Коломийця, доцента Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем′янчука, заслуженого журналіста України Віктора Мазаного.

Систематизовано відомості й з інших українських та видань США і Канади про його творчу, культурологічну діяльність впродовж 1970 – 2022 років. Вміщено й інтернет-покликаня на його публікації в Укрінформі – загалом близько 1200 назв. Тексти частини такого доробку вміщені у додатку. Матеріали про Віктора Мазаного відображені в описах книг, статтей в українській та зарубіжній пресі, інтернет-джерелах, довідкових виданнях, бібліографічних посібниках – всього понад 300 публікацій.

Про це йдеться у передмові упорядниці покажчика, завідувачки відділу наукової інформації та бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Лідії Малишевої.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Огляду письменницьких здобутків, зусиль Віктора Мазаного як засновника Поліського літературного музею, автора проєкту літературного свята «Городецький автограф», яке  впродовж 20 років проходить на Рівненщині, присвячене есе «Доля у слові іскриться» лавреата Національної премії України імені Тараса Шевченка В`ячеслава Медведя.

У покажчику окремі бібліографічні статті поєднані із QR-кодами. Завдяки цьому за допомогою, наприклад, смартфонів візуалізуються праці Віктора Мазаного, розміщені на сайтах, зокрема «Української літературної газети», «Літературної України», «Голосу  України», «Свободи» (США), інших популярних видань. Саме ця обставина дозволила оперативно використовувати його тексти як приклади майстерності під час вивчення художньо-публіцистичних жанрів на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем`янчука.

Через QR-коди також є можливість перейти на ресурси Youtube і послухати записи пісень української естрадної класики у виконанні Віктора Мазаного, авторами яких є Олександр Богачук, Анатолій Горчинський, Климентій Домінчен, Борис Олійник, Платон Майборода, Ігор Поклад, Ігор Барах, Богдан Стельмах, Ігор Білозір, Конскуело Веласкес Торес.

Також зручність створюють і лаконічні та розширені анотації, що мають довідковий характер й уточнюють зміст описів. Є й іменний покажчик – у ньому майже 900 осіб. Серед них – багато українських письменників, про яких у різні часи писав Віктор Мазаний.

Рецензентами видання є доктор наук із соціальних комунікацій, професор Київського університету імені Борис Грінченка Ольга Мітчук та кандидат політичних наук, доцент Навчально-наукового інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрій Бондар.

Покажчик адресований дослідникам сучасного літературного процесу, викладачам, студентам, бібліотечним працівникам, краєзнавцям.

 Марія Зореняк

м. Рівне

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматіhttps://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

УЛГ у Фейсбуці: https://www.facebook.com/litgazeta.com.ua

Підпишіться на УЛГ в Телеграмі: https://t.me/+_DOVrDSYR8s4MGMy

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.