Секрети золотого блиску розкрито: чим Рембрандт створював картину “Нічна варта”

Хіміки з Амстердамського університету нарешті з’ясували, як нідерландський художник Рембрандт зміг надати своїй картині “Нічна варта” (1642) золотого блиску. Використовуючи високотехнологічні спектроскопічні методи, вони виявили наявність специфічних пігментів, які художник змішував для створення цього ефекту.

Про це повідомляє ArtNews.

Дослідники виявили пігменти парареалгару (жовтий) та напіваморфного парареалгару (помаранчевий і червоний) у деталях картини. Науковці дійшли висновку, що Рембрандт свідомо змішував ці особливі арсеново-сульфідні пігменти з іншими пігментами для створення золотого блиску.

Рембрандт використав цю техніку для зображення золотих ниток у вишитому кожусі та подвійних рукавах одного з двох головних героїв “Нічної варти” — лейтенанта Віллема ван Рюйтенбюрга.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Відкриття арсеново-сульфідних пігментів є частиною проєкту “Операція «Нічна варта»”, який розпочався у 2019 році. Дослідження виявило інші секрети, включно з наявністю арсену та сірки в одязі ван Рюйтенбюрга після сканування методом макрорентгенівської флуоресценції (MA-XRF). У підсумку дослідники припускають, що Рембрандт використовував пігменти реалгар (червоний) та орпімент (жовтий).

Завдяки таким дослідженням та вивченню історичних документів стало відомо, що в XVII столітті в Амстердамі художникам було доступно більше пігментів, ніж вважали раніше.

suspilne.media