Поета заарештували за крадіжку “Мони Лізи

7 вересня 1911-го французького поета Гійома Аполлінера заарештували і ув’язнили за підозрою в крадіжці “Мони Лізи” Леонардо да Вінчі з Лувра в Парижі.

31-річний Аполлінер був відомий радикальними поглядами і підтримкою крайніх авангардних течій в мистецтві. Він народився в Римі та виріс в Італії. З’явився в Парижі в 20 років і швидко влився в міське богемне середовище. Його перша збірка віршів “Гниючий чарівник” з’явився в 1909-му, далі збірник розповідей в 1910-му.

Прихильник кубізму, опублікував книгу “Художники-кубісти” в 1913-му. У тому ж році свою найбільш шановану книгу “Алкоголь”, де використав різні поетичні форми і традиції, щоб відобразити повсякденну вуличну мову. У 1917-му для своєї експериментальної п’єси “Груди Тіресія” ввів термін “сюрреалізм”.

Загадкове походження і радикальні погляди Аполлінера змусили владу розглядати його як небезпечного іноземця та головного підозрюваного в крадіжці “Мони Лізи”, яка сталася 22 серпня. Ніяких доказів його причетності до злочину не було, і через п’ять днів Аполлінера звільнили.

gazeta.ua

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал