Невеликий малюнок Мікеланджело продали за 200 000 доларів

Малюнок Мікеланджело, який супроводжувався листом від його останнього прямого нащадка, був проданий на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку за $201 600. Експерти попередньо оцінювали малюнок у $8000. Про це повідомляє ARTnews.

Невеликий малюнок художника знайшли на звороті іншої картини, яка зберігалася десятиліттями у приватній колекції й належала Мікеланджело.

На пожовклому аркуші паперу зображений малюнок мармурової брили та італійське слово simile (подібний). За словами фахівців аукціону Christie’s, Мікеланджело намалював його під час роботи над стелею Сикстинської капели.

Невеликий малюнок був знайдений з листом останнього родича художника — Козімо Буонарроті. В листі чоловік у 1836 році пропонував твір Мікеланджело серу Джону Баурінгу, який потім став губернатором Гонконгу. Підпис Баурінга поставлений знизу на папері.

Аукціон Christie’s підтвердив за допомогою досліджень, що малюнок був зроблений Мікеланджело, попри те що він був не підписаний.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Фахівці оцінювали малюнок художника та лист нащадка у $8000, але врешті ціна, за яку придбали артефакти, виявилася більшою. Особу покупця не розголошують.

Більшість робіт Мікеланджело зберігаються в музеї Каза Буонарроті в італійській Флоренції. Вважається, що не менше десяти робіт майстра перебувають у приватній власності.

life.liga.net