Хакери використовують ChatGPT, щоб нажитися на довірливих людях: як не стати жертвою

Кіберзлочинці завжди на вістрі “хайпу” та, користуючись інформаційним шумом, намагаються нажитися на довірі людей.

Будь-який новий інтернет-сервіс, який у всіх на слуху, може стати платформою для хакерів, щоб виманити в людей гроші, пише у своєму Facebook експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун. Шахрайські “благодійні фонди”, “термінові збори коштів” або “безплатний доступ до закритого функціоналу” — все це використовують хакери як інструмент соціальної інженерії.

Цього разу хакери використовують галас навколо ChatGPT, пропонуючи наївним новачкам перейти за посиланням на фейкову сторінку нібито з чат-ботом. Для цього, як каже Костянтин Корсун, вони реєструють безліч сайтів зі схожою назвою, користуючись тим, що більшість не знає точну адресу чат-бота. Або створюють різні групи в соцмережах і телеграм-каналах, присвячені ШІ, де публікують цікаві матеріали на тему нейромереж і пропонують перейти за зараженим посиланням. А також пропонують встановити якесь “суперкорисне та безплатне” розширення для чат-бота.

У результаті ПК користувача переходить під контроль хакерів, і ті мають можливість красти конфіденційну банківську інформацію та паролі. Зашифрувавши файли користувача за допомогою шкідника Ransomware, можуть вимагати від користувача викуп за розшифровку його даних.

Щоб не потрапити на прийом шахраїв, ви повинні пам’ятати, що офіційний доступ до ChatGPT можна отримати тільки за цим посиланням (https://chat.openai.com/) або за цим, а потім натиснути кнопку TRY CHATGPT. Або перейти до чату з головної сторінки OpenAI. Занесіть ці посилання собі до “Вибраного” та переходьте тільки за ними.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

По-друге, для ChatGPT не існує жодних “спеціальних програм для Windows або Mac” — чат-бот працює виключно в браузері! Нічого не завантажуйте на свій комп’ютер.

Якщо говорити про розширення для браузера, їх дуже багато. Ви повинні встановлювати їх лише з офіційного магазину Google. Також звертайте увагу на дату розміщення розширення та на кількість користувачів, які його завантажили. Чим старіше розширення та чим більше користувачів, тим краще. Але все одно враховуйте, що всі ці розширення жодного офіційного стосунку до ChatGPT не мають.

focus.ua