Картину найвідомішої художниці Чернівців початку ХХ століття виставили на аукціон

Робота найвідомішої чернівецької художниці початку ХХ століття Августи Кохановської вперше опинилася на українських торгах. Про це повідомляє molbuk.ua.

Зокрема, її виставили на продаж на violity – інтернет-аукціоні з оголошеннями про продаж предметів старовини, антикваріату та колекційних екземплярів за чималі гроші, пише molbuk.ua
Картина – у гарному стані, це жіночий портрет, підписаний як: “Августа Кохановська 1868 Чернівці – 1927”. Місце знаходження картини – Львівська область. Стартова ціна – 83 тисячі гривень. На торги портрет виставили учора, 13 листопада.

Зазначають, що в історії образотворчого мистецтва Буковини кінця ХIХ – першої половини XX століття – незаперечна роль художниці Августи Кохановської. Епоха, коли визрівав її мистецький талант, позначена ростом національної самосвідомості, активізацією громадського та культурного життя на Західній Україні та, зокрема, в Чернівцях.
Августа Йосипівна Кохановська (6 липня 1868, Садгора (м. Чернівці), Герцогство Буковина, нині Україна — 7 грудня 1927, Торунь, Польща) – буковинська художниця, етнографка та реставраторка храмів польського походження. Дослідниця гуцульської культури, яку задокументувала у своїх картинах. Близька подруга Ольги Кобилянської, ілюстраторка її творів. Також ілюструвала книги Івана Франка та Івана Нечуя-Левицького.
Мисткиня стала першою ілюстраторкою творів Кобилянської. Зокрема на початку 20 століття її ілюстрації до новел Кобилянської надрукували у Віденському робітничому календарі. Також Августі належать і малюнки до “Малоруських новел”.
Останніми роками наукове дослідження життя та творчості А. Кохановської пожвавилося, вийшла низка публікацій та каталогів.
У фондах Чернівецького художнього музею зберігається значна частина творів мисткині, що у 1989 році була передана з обласного краєзнавчого музею, куди експонати, своєю чергою, потрапили від родини Панчуків – близьких родичів відомої української письменниці Ольги Кобилянської, з якою художницю пов`язувала багаторічна дружба.
Колекція складається з портретів, краєвидів, а також ескізів і зарисовок. Твори свідчать про майстерне володіння художницею графічними техніками та олійним живописом, у більшості з них простежується академічна манера з ретельною виписаністю окремих деталей. Вдало змальовані портрети дітей, у яких ніжність та незахищеність поєднуються з романтичною піднесеністю. В рисунках та етюдах знаходимо образи гуцулів, сцени з народного побуту, краєвиди рідної природи.
Художня спадщина Кохановської залишила помітний слід у культурному житті Буковини кінця 19 – початку 20 століть.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал