Глобус 16-го століття, куплений за 150 фунтів стерлінгів, продали у 770 разів дорожче

573

Артефакт, що датується серединою XVI століття, справив сенсацію, коли власниця принесла його на безкоштовну оцінку в аукціонний будинок Hansons Auctioneers. Жителька Уельсу придбала глобус роком раніше на розпродажі лише за 150 фунтів, — повідомляє The Independent.

Передбачається, що йдеться про створення французького фізика і географа Франсуа Демонжене. На глобусі вже є Північна Америка з уточненням латиною «Devicta ann 1530» («Завойована в 1530 році»), але Австралії немає. На сфері можна знайти зображення морських чудовиськ, кораблів і грецького бога моря Тритона.

Як зазначає співробітник Hansons Джим Спенсер, йдеться про один з найрідкісніших у світі глобусів, який старший за більшість подібних земних сфер, включаючи реліквії з Британської бібліотеки та Британського музею.

До придбання на розпродажі минулого року глобус зберігався у колекції майора Едварда Крофт-Мюррея, колишнього зберігача гравюр та малюнків Британського музею. Початкова оцінка лота склала 30 000 фунтів стерлінгів, хоча експерти заявляли, що вік і рідкість роблять його практично безцінним.

У ході торгів на лот претендували п’ять покупців, у результаті переміг мешканець Нью-Йорка, який виклав за артефакт суму, яка вчетверо перевищує його оцінну вартість. Таким чином, прибуток британки, яка виставила на аукціон своє недавнє придбання, склала 77000% без урахування зборів та комісійних.

Раніше ми повідомляли, що власник старого годинника втратив свідомість, дізнавшись їх справжню ціну.

У Нідерландах виставили на продаж картину, яка подорожчала в три мільйони разів.

На ілюстрації: цей глобус. Фото: Hansons Auctioneers

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!