В Україні вилучатимуть всю друковану продукцію з РФ та Криму, на яку немає дозволів

 
Кабінет Міністрів України затвердив порядок вилучення з обігу видавничої продукції, яка вироблена на території держави-агресора, тимчасово окупованій території України та розповсюджується в Україні без відповідного дозволу Державного комітету телебачення та радіомовлення (Держкомтелерадіо).
Як повідомило агентство «Інтерфакс-Україна», відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 5 квітня. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зачитав це рішення серед ухвалених урядом без обговорення.
Згідно з ним, видавнича продукція, яку розповсюджують на території України без відповідного дозволу, підлягає обов’язковому вилученню з обігу Держкомтелерадіо.
Уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо за результатами перевірок, які відбуваються на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних і фізичних осіб за місцем фактичного здійснення розповсюджувачем продукції своєї діяльності, розташування його господарських або інших об’єктів, видають обов’язкові для виконання рішення про вилучення з обігу видавничої продукції.
У разі відмови суб’єкта господарювання або його представника надати видавничу продукцію для її вилучення уповноважені особи звертаються до правоохоронних органів.
Вилучена з обігу видавнича продукція передається на зберігання до Держкомтелерадіо. Рішення про вилучення може бути оскаржене в судовому порядку.
Іншим рішенням уряд затвердив правила, за якими в Україну можна ввозити видавничу продукцію з РФ та окупованих територій.
Для отримання такого дозволу суб’єкт господарювання має подати до ЦНАПу заяву про надання дозволу, в якій вказати повну назву видання мовою оригіналу та українською мовою, країну-виробника, рік публікації, кількість примірників, які ввозяться на митну територію України; один примірник оригіналу видання або його електронний аналог в форматі PDF; оригінал або нотаріально завірену в установленому порядку копію угоди на розповсюдження в Україні, укладену з власником прав на видання.
Також необхідно надати рецензію, складену державною мовою фахівцем з оцінки та характеристики змісту видання, завірену підписом власника прав на видання. При цьому перелік установ, організацій, представники яких можуть складати рецензію, затверджує Держкомтелерадіо.
Видача або відмова у видачі дозволу здійснюється безкоштовно протягом десяти календарних днів з дня надходження в Держкомтелерадіо заяви і документів, необхідних для видачі дозволу.
 

zaxid.net

№7 (195) 7 квітня  2017

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал