У Рівному провели міжрегіональний письменницький онлайн-марафон «Шевченкове слово об’єднує»

«Шевченкове слово обєднує» – саме під таким гаслом 14 березня на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов міжрегіональний письменницький онлайн-марафон, організований Рівненською організацією Національної спілки письменників України, спільно із Хмельницьким обласним літературним музеєм, кафедрою української літератури Вінницького державного педагогічного університету імені  М. Коцюбинського, Вінницькою обласною організацією НСПУ; Хмельницькою обласною організацією НСПУ, Закарпатською обласною організацією НСПУ, Львівською обласною організацією НСПУ, Івано-Франківською обласною організацією НСПУ та Тернопільською обласною організацією НСПУ.

До урочистої літературної події долучилися як письменники, так і науковці, працівники культури. Практично, метою заходу було об’єднати під покровом актуального нині Шевченкового слова письменників-сучасників в умовах війни та постійних повітряних тривог. І, попри все вдалося досягти поставленої мети!

Захід відкрила виконувачка обов’язків голови Рівненської організації НСПУ Валентина Люліч, з вітальним словом виступила директорка бібліотеки Валентина Ярощук, яка ознайомила присутніх з унікальним маленьким за розміром старовинним виданням «Кобзаря» 1872 року. Із вітальним словом виступив старший викладач кафедри української літератури вищезазначеного університету, кандидат філологічних наук, поет Віктор Крупка, надавши слово колезі по роботі, поетці, перекладачці Ірині Зелененькій.

Із вітальним словом та цікавою розповіддю про Тараса Шевченка виступив директор Хмельницького обласного літературного музею, заступник голови Хмельницької обласної організації НСПУ Василь Горбатюк, передавши слово колегам по перу Анатолію Ненцінському, Альоні Радеццькій, Віталію Міхалевському та Наталії Поліщук, яка нині мешкає в Іспанії та зачитала «Заповіт» іспанською мовою.

Також, про творчість воєнного часу виступила голова Волинської обласної організації НСПУ Ольга Ляснюк, Тернопільщину представили у поетичному слові поет, автор та виконавець власних пісень Сергій Лазо, Неоніла Дригуш, Раїса Обшарська, Валентина Редечко. Від письменників Івано-Франківська передав вітання та виступив поет-пісняр, прозаїк, гуморист, сатирик, головний редактор альманаху «Перевал», заступник голови Івано-Франківської обласної організації НСПУ Ярослав Ткачівський. Львівщиину літературну представили поети Іван Гентош та Любов Долик. Позитиву до розмови додав голова Закарпатської обласної організації НСПУ Василь Кузан, відмітивши, що ми обов’язково скоро святкуватимемо перемогу і що нам потрібен позитив та оптимізм. Ріввненщину представили поетеси Валентина Люліч, Неоніла Диб’як, Віра Мельникова та Оксана Заєць (Чехія), а Житомирщину – Валерій Хмелівський. Письменники цитували Тараса Шевченка, читали власні поезії, ділилися творчими здобутками та планами.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Творчість геніального Тараса Шевченка актуальна в наші дні, як ніколи», – такого висновку дійшли учасники заходу. Шевченкову літературну спадщину важко переоцінити, його твори і в наш буремний час піднімають бойовий дух українським захисникам і захисницям, кличуть на боротьбу з ворогом за свободу і незалежність України.

Учасники онлайн зустрічі одностайно висловили побажання і надалі практикувати таке плідне та корисне спілкування в етері.

 

Пресслужба Рівненської обласної організації НСПУ