У пошуках «Українії»

408

 

Відбулась презентація нової книжки Тетяни Майданович

 
Будинок письменників завжди був творчою трибуною для найрізноманітніших творців. Тут презентують нові видання, проходять творчі вечори та читання. Цього разу Спілка наповнилася новою енергією – світлою та дитячою. Нещодавно тут відбулася презентація збірки віршів для дітей та юнацтва «Країна Українія» Тетяни Майданович (Київ, «Криниця», 2016). Книга великоформатна, чудово художньо і поліграфічно виконана і, головне – якісна за змістом.
Тетяна Майданович –  далеко не новачок у виданні дитячої літератури. З-під її пера вийшли такі книги  для дітей як «Квітневий дощ» та «Калина цвіте пізно», також вона автор збірок поезій «Голубий кришталь», «Завжди зі мною», «Насіння диких трав», «Золотий пісок», «Покаянна молитва», ліричної поеми «Христос і Прометей». Тетяна Майданович насамперед тонкий поет-філософ. А ще вона прозаїк, літературознавець, мовознавець, богослов та редактор-видавець. Її різносторонній та багатий досвід відбивається у кожному її вірші. Авторка пише про дорослі та серйозні речі для наймолодших читачів. До речі, презентації  Тетяни Майданович не обходяться без дітлахів.  Дуже важливо бачити і чути як сприймають творчість поетеси ті, для кого і була створена збірка.  Пісні на вірші, вміщені у презентованій збірці, музику до яких написала Людмила Левченко (Бутуханова), виконували вихованці ДМШ №33, а також читали вірші учні Спеціалізованої школи №187. Під професійним керівництвом концертмейстрів Марії Козачище, Сергія Лукшина та  Юлії Петриненко маленькі артисти радували гостей найкращими творами зі збірки.
Своєрідним символом вечора стало яблуко, як уособлення  зародження чогось нового та продовження роду з вірша «Яблука із Дерева Життя».
Беручи до рук книгу, перш за все, хочеться відмітити художнє оздоблення у виконанні Іванни Хомчак (Гереги).  Художниця працює у стилі петриківського розпису та українського орнаменту, що рясно відобразилося на ілюстраціях до книги.
Привітати письменницю з виходом нової збірки прийшли поважні гості – Віктор Мельник, Валерій Герасимчук, Станіслав Шевченко, Тамара Коломієць, Надія Поліщук, Марія Морозенко, а також рецензентка збірки Тамара Котеля і художниця Іванна Хомчак (Герега).
Представниця Національної ради жінок України Тетяна Тарасова вручила письменниці Срібний Орден «Поступ миру і любові».
Збалансований тандем якісної літератури та яскравих малюнків дає в результаті книгу, яка повинна бути чи не в кожній домашній бібліотеці.
 

Анна Дрофа,

прес-секретар НСПУ

№2 (190) 27 січня 2017