«У нас немає часу для імітації реформ чи продовження партійно-політичної метушні»

433

 
 
Днями в Будинку письменників України відбулась презентація книжки відомого вченого, економіста, громадського діяча Олександра Савченка «Антиукраїнець, або Воля до боротьби, поразки чи зради», яка вийшла у видавництві «Самміт-книга» Івана Степуріна. На презентацію, ведучим якої був голова НСПУ Михайло Сидоржевський, прийшли відомі громадсько-політичні діячі Герой України Левко Лук’яненко, Герой України Іван Драч, Іван Заєць, Георгій Філіпчук, Юрій Кармазін, Володимир Загорій, а також зацікавлені письменники і читачі.

На передньому плані (ліворуч): Юрій Кармазін
На передньому плані (ліворуч): Юрій Кармазін

О. Савченко – відомий в Україні та світі науковець, економіст, фінансист, меценат. Він є професором, ректором Міжнародного інституту бізнесу, а в недалекому минулому – заступник голови Національного банку України (двічі), заступник міністра фінансів України, виконавчий директор ЄБРР у Лондоні, керівник «Банку Австрії Кредитанштальт Україна» та Міжнародного комерційного банку.
Іван Драч
Іван Драч

Книжка О.Савченка присвячена вирішенню найскладніших соціально-економічних проблем, які стоять перед Україною та українцями. Автор доходить висновку, що тисячолітня еволюція українського суспільства витворила не лише українських героїв, але і їхніх антиподів, антиукраїнців, до яких О.Савченко відносить «малоросів», «хохлів», прихильників московсько-православної цивілізації, а також корупційну українську т. зв. політичну еліту. Автор, який має великий досвід державної і фінансово-економічної роботи, надає конкретні рекомендації українцям щодо того, як зробити Україну успішною, а українців – заможними.
Презентуючи свою книжку, О.Савченко зокрема наголосив на тому, що українська нація мусить пройти складний шлях очищення і оздоровлення, адже геополітичні виклики двадцять першого століття вимагають, особливо в контексті російської агресії, від держави, від її очільників, чітких дій щодо вирішення і розв’язання існуючих надзвичайно складних проблем. Загрози зростають, і в нас більше немає часу для імітації реформ чи продовження партійно-політичної метушні, що нині демонструє так звана політична еліта – зазначив автор.
Іван Заєць і Георгій Філіпчук
Іван Заєць і Георгій Філіпчук

Учасники презентації обмінялися думками щодо проблем, що їх порушив у своїй книжці О.Савченко. У ході обговорення прозвучали дискусійні міркування щодо авторського бачення тих чи інших реалій сьогодення. При цьому всі виступаючі зійшлися на тому, що ця книжка – надзвичайно потрібна сьогодні українському суспільству – розбалансованому і значною мірою дезорієнтованому.

Інф. УЛГ

№13 (201) 30 червня 2017

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!