«Творчий ковчег» зібрав молодих митців

 
 
Богдана ГАЙВОРОНСЬКА,
секретар НСПУ по роботі з молодими авторами.
 
11 лютого в Будинку письменників НСПУ стартував мистецький проект «Творчий ковчег». Подивитися, як спускатимуть на воду нове творіння Кабінету молодого автора прийшло багато люду – переважно молодь, адже проект молодіжний. Приємно, що, незважаючи на свіжість у залі та доволі тривалу програму (більше двох годин), всі глядачі дотрималися до фіналу — навіть ті, кому довелося стояти. Той факт, що не всім бажаючим вистачило місць, свідчить про затребуваність подібних проектів. Отже, будемо запасатися стільцями і новими творчими сюрпризами.
 
Наш дивовижний корабель відплив у море творчості, несучи під своїми строкатими вітрилами художників, письменників, музикантів. І не кажіть, що у ковчегів не буває вітрил: наш – мистецький, тому, на відміну від ноєвого, може мати не лише вітрила, а ще й крила (і навіть гвинт).
Що ж таке «Творчий ковчег»? Це щомісячний захід, покликаний об’єднати молодих митців різних спрямувань. Він відбуватиметься у кожну другу суботу. Така ідея навіяна самою сучасністю, що диктує необхідність синтезу мистецтв, об’єднання різнопланових творчих сил для створення принципово нових і освіження звичних жанрів. Це і традиційні літературно-музичні композиції або театральні постановки творів класиків, і новаторський продукт —відео-поезія, спільні видавничі проекти поетів, художників і фотографів, перформанси тощо.
Цей проект має кілька цілей: дати змогу творчій молоді проявити себе, познайомитися з однодумцями, знайти колег для реалізації творчих ідей, а глядачам, як звично кажуть – «доторкнутися до прекрасного».
Після першого «Творчого ковчегу» я отримала багато відгуків, як від письменницької молоді, так і від знайомих, які просто прийшли подивитися, «що воно таке». Відгуки були приблизно одного змісту: це дуже цікавий зачин, і треба його продовжувати далі.
А тепер давайте заглянемо до пишної зали Будинку письменників, щоби відновити у пам’яті події того дня.
Захід відкривала прекрасна лірична музика у виконанні Юлії Григорук – дівчина зачарувала слухачів грою на бандурі та мелодійним співом. Після цього відбулося знайомство з Сергієм Симутіним – художником, чиї картини прикрасили історичні стіни будівлі. Його модерновий живопис створив дуже цікавий контраст зі старовинним інтер’єром, вдихнувши в нього нове прочитання.
Читали свої твори молоді члени НСПУ: Юлія Бережко-Камінська, поетеса, журналіст, головний редактор газети «Ірпінський вісник»; Катерина Девдера, поетеса, перекладач, аспірантка інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України; Богдана Гайворонська, організатор і ведуча проекту.
Олександра Малаш виконала кілька своїх пісень у супроводі гітари.
Один з розділів програми – презентація творчих об’єднань, і першими поділилися своїми доробками представники арт-спільноти «Перехрестя».
Завершився наш захід поетичним змаганням між авторами віком до 35 років, які ще не стали членами НСПУ. Десятеро хлопців і дівчат мали по п’ять хвилин для читання своїх творів. Голосував за переможця зал. До речі, щоби взяти участь у цьому конкурсі одна з учасниць – Ліна Біла – приїхала аж із Запоріжжя.
За результатами голосування кубок переможця (а ним була термокружка) отримав Дмитро Комишан, який також став власником передплати на «Українську літературну газету» до кінця року (подарунок особисто від голови НСПУ і головного редактора газети Михайла Сидоржевського). Призери також отримали дипломи, книжки, цукерки.
Звичайно, будь-який молодий проект, як той млинець із приказки, має свої нерівності й недоліки. Але приємність у тому, що наша робота триватиме і далі, тому ми матимемо змогу виправитися, знайти найкращі варіанти співробітництва і надати митцям якомога більше можливостей проявити себе.
Наступна зустріч відбудеться 11 березня. Програма ще формується, тому з радістю приймемо усі ваші побажання та поради. А найкраще, що ви можете зробити – бути молодим митцем, який прийде і продемонструє свій талант.
Власне, наш «Ковчег» практично безрозмірний, тому НСПУ запрошує до нього представників будь-яких творчих напрямків, які можливо вмістити в стінах Будинку письменників. Музиканти, співаки, композитори, актори і танцюристи, художники, фотографи, народні майстри – ми будемо раді всім. У рамках проекту можна презентувати книги, літературні студії, показувати невеличкі театралізовані вистави, співати пісні, виконувати музичні композиції на різноманітних інструментах і навіть проводити творчі майстер-класи. Ми чекаємо на ваші ідеї (навіть несподівані), і спробуємо втілити їх у життя.
 

Фото Олега Костяєва

№5 (193) 10 березня 2017

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал