Шевченкове слово на Луганщині

 

Тут, неподалік від лінії зіткнення з ворогом, більшість українських громадян вірять в Україну

17– 18 травня на Луганщині відбулось Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», в якому взяли участь письменники і митці з усіх областей України і колеги з Польщі, Білорусі, Молдови, Вірменії, Казахстану. До письменницької делегації під керівництвом голови НСПУ М.Сидоржевського, до складу якої увійшли Шевченківські лауреати Василь Герасим’юк і В’ячеслав Медвідь, а також велика кількість відомих письменників, долучилися поважні гості: Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко, лауреат Шевченківської премії, кобзар Василь Нечепа, народний артист України Андрій Демиденко, народний артист України Володимир Талашко, народний артист України Анатолій Матвійчук, відомий поет з Білорусі Улідзімір Нєкляєв, а також представники міністерства культури на чолі з заступником міністра Юрієм Рибачуком.
Варто акцентувати увагу на гостинності господарів. У тому, що свято пройшло на високому рівні – велика заслуга не лише оргкомітету на чолі з першим заступником голови НСПУ Віктором Мельником і головою Луганської обласної організації НСПУ, секретарем НСПУ по роботі з молодими авторами Богданою Гайворонською, а й керівництва Луганської області на чолі з губернатором Юрієм Гарбузом, який обидва дні безпосередньо брав участь у заходах.
При цьому слід зазначити, що цього року надзвичайно відповідально до проведення Шевченківського свята поставилося Міністерство культури. Це проявилося не лише у фінансуванні Шевченківського свята (100 тисяч гривень), а й в безпосередній зацікавленості міністерства в підготовці до свята, і в участі делегації Мінкультури на чолі з заступником міністра Юрієм Рибачуком в святкових заходах на Луганщині.
Свято запам’ятається його учасникам багатством і розмаїттям вражень від зустрічей з луганчанами – мешканцями багатостраждальної української землі, розділеної війною і ворожою окупацією. Підвищена увага, з якою в різних аудиторіях слухали виступи гостей, свідчить: тут, неподалік від лінії зіткнення з ворогом, більшість українських громадян вірять в Україну і сподіваються, що прийде час, і українська територія буде звільнена від російських окупантів і їхніх найманців.
Важливий висновок після свята: українці, які живуть на територіях, що межують з зоною бойових дій, чекають від влади з Києва не лише матеріальної підтримки, але і доброго слова, відвертого діалогу. І це також впливатиме на перебіг війни і нашу перемогу.

ІНФ. УЛГ
Фото Тараса Здоровила

№10 (198) 19 травня 2017

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал