Саме тут пройшла церемонія нагородження Премією Ордена Карпатських Лицарів-2017
Члени журі конкурсу на здобуття цієї престижної Премії підібрані таким чином, що представляють різні регіони України та зарубіжжя, є професіоналами у літературі та літературознавстві, мають репутацію порядних і чесних людей, а деякі ще й є перекладачами з інших мов – добре знайомі зі світовими тенденціями розвитку поезії. А ще всі вони мають різні художні смаки, а отже, можуть об’єктивно оцінити як модерну, так і класичну поезію. Що вони і робили добросовісно усі три роки існування конкурсу на здобуття Премії Ордену Карпатських Лицарів.
«Крім того, – продовжує далі поет Василь Кузан, – я, як організатор та ініціатор конкурсу, позбавлений амбіцій диктатора. Тому, замість того, щоб очолити журі одноосібно, як на моєму місці зробило би багато творчих людей, я запропонував кожного року давати право очолити журі іншій особі. Голова журі має право двох голосів при вирішенні спірних питань. На пропозицію голови або на мою пропозицію у складі журі проводиться ротація. Першого року ми поміняли двох членів журі на інших, другого року – знову ж таки двох членів довелося поміняти. Після проведення цьогорічного фестивалю теж планувалося поміняти двох чоловік. Але нам буде легше – дехто самоусунувся від роботи та відповідальності і самовидалився сам».
Цьогоріч на конкурс було подано 740 творів від 74 творчих особистостей. У журі, яке очолював Євген Баран, працювали Анатолій Кичинський, Маріанна Кіяновська, Василь Шкурган, Сергій Михида, Віктор Мельник, Оксана Луцишина та Василь Кузан.
У рамках урочистостей з нагоди нагородження переможців відбулося ще кілька акцій, які народ одразу ж таки назвав фестивалем «Лицар Карпат». Ключовою у рамках фестивалю була подія в сесійній залі Мукачівської міськради – зустріч із трьома лауреатами Шевченківської премії: Анатолієм Кичинським, Петром Мідянкою та Мирославом Дочинцем. Разом з ними тут виступили: секретар НСПУ, головний редактор журналу «Перевал» Ярослав Ткачівський, голова Закарпатської обласної організації НСПУ Василь Густі, Маріанна Кияновська та інші. Спілкування з поетичними читаннями та авторською піснею у більш вужчому колі відбувалося у Мукачівській міській бібліотеці, а потім у ресторанному комплексі «Графський двір». Відтак гості та учасники свята переїхали у замок «Паланок», де, власне, і відбувалася церемонія нагородження. З нічною екскурсією, концертом струнного квартету під керівництвом Сергія Добоша, виступом поета і композитора, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Лазо.
Хочеться подякувати від імені організаторів учасникам, членам журі, Мукачівській міськраді, особисто – міському голові Андрію Балозі, інформаційним партнерам, працівникам культури, бібліотеки, журналістам, поетам, усім причетним, усім, хто прийшов чи хотів прийти на церемонію нагородження. Особлива подяка директору замку Михайлові Беликаничу, працівникам замку, екскурсоводу Максові Адаменку (і за терпіння також), струнному квартету під керівництвом Сергія Добоша, журналісту Михайлові Неділі, відеооператору та художнику Василю Ловсці, модератору Василю Маровді, фотографам Роману Феніксу та Миколі Поцку
Свято вдалося і пройшло на найвищому рівні. Отже, можемо оголосити переможців.
У номінації «Краща поетична добірка»: Роксолана Жаркова (Львів).
У номінації «Краща поетична книга»: Ірина Мельник (Рівне) за книгу «Вікна».
Спеціальна відзнака журі та посвячення у Лицарі Слова – Дмитро Лазуткін (Київ) за «Червону книгу».
Таня П’янкова,
член НСПУ
№18(206) 8 вересня 2017
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал