Львівський Лев окрилює молодих авторів

305

 

У львівській фірмовій кав’ярні “Галка” відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу рукописів прози на кращу книгу року “Крилатий Лев”.

 
Цього року конкурс розправив крила вперше – з легкої руки письменника та барда Олеся Дяка (зі Львівської організації НСПУ)  та видавництва «Апріорі».  Вирішили, що потрібно зосередитись на творчості молодих, котрі наче й мають нині широкі можливості для промоції в нашу інформаційну епоху, але все ж потребують допомоги для вдалого старту. Бо саме насиченість наших днів інформацією ускладнює справу вибитися з невпинного потоку подій, новин та нових імен і заявити про себе вголос…
Планку організатори одразу задали високу – всеукраїнський формат, поважне журі, а найголовніше – приз переможцю. Це насправді найвагоміший приз для молодого автора – видання його рукопису. За цю справу взявся партнер конкурсу — львівське видавництво “Апріорі”, яке не тягнуло з обіцянками та технічними питаннями, як це часом трапляється, а потішило переможницю книгою просто на церемонії нагородження. 1000 примірників “Книги амазонок” Галини Максимів тепер роз’їдуться по книгарнях та бібліотеках, щоби знайти своїх читачів. А український літпроцес отримає ще одне нове ім’я у жанрі фентезі. А у перспективі – цілу плеяду авторів, які пройдуть випробування цим конкурсом на шляху до творчого успіху.
Переможниця, молода письменниця з Долини у Івано-Франківській області, посміхається, гортаючи власне словесне “дитя”, яке здобуло найбільшу прихильність журі. Здається, що на перемогу вона не очікувала і досі сприймає це частково, як хороший сон. Збіг це чи ні, та і Галина Максимів, і “Книга амазонок” – у червоному. У кольорі переможців. Поруч сидить володарка другої премії, Наталія Дев’ятко з Дніпра. Вона отримала за роман “Чорний камінь” також спецвідзнаку часопису “Дзвін”. У доробку письменниці вже багато публікацій, власні збірки поезій та прозові книги. А Роксолана Жаркова з Львівщини виборола третю премію з рукописом  оповідань. Авторка пише і поезію, і прозу, хоча римованому слову донедавна надавала перевагу. Присутній на церемонії і Микола Істин з Франківщини – один з десятки кращих, він отримав спецприз, який дозволить йому кілька днів провести на відпочинку у Трускавці. Вони, а також інші учасники, які увійшли до десятки кращих, зовсім скоро матимуть змогу презентувати свої твори на сторінках часопису “Дзвін” в окремому молодіжному випуску.
“Крилатий Лев” нагородженням не завершується. Нехай щасливі переможці роздали автографи, спалахи фотокамер згасли і всі вітальні слова сказано, а почесні грамоти вручено. Проте головне – ще попереду. Адже видання книги – це лише початок довгого шляху.  Попереду у переможниці та її роману – презентації на Книжковій толоці в районному Миколаєві та Форумі видавців у Львові, а також активна промоція у ЗМІ. А трійка кращих “окрилених” вже палко обговорює, як вони можуть долучитися до розвитку конкурсу в майбутньому. Адже майбутнє у нього є – це зрозуміло.  А поки – львівська зима, кавовий аромат “Галки”, багато-багато мрій та планів. Лев розправляє крила і злітає.
 

НАТАЛІЯ МАТОЛІНЕЦЬ, ЧЛЕН НСПУ

 

№2 (190) 27 січня 2017

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!