Літературна премія імені Ірини Вільде визначила переможців

333

 
 
До 100-ліття від дня народження письменниці рівно десять років тому Львівська обласна письменницька організація заснувала Всеукраїнську літературну премію імені Ірини Вільде. Відтоді чимало літераторів удостювалося цієї відзнаки. Цьогоріч до 110-ї річниці від дня народження авторки «Повнолітніх дітей» та «Сестер Річинських» відбулося вручення премії двом іногороднім письменницям.
Роман Тетяни Пахомової «Я, ти і наш мальований і немальований Бог”, який відзначений цьогорічною премією імені Ірини Вільде, переносить читача у події фашистської окупації. Як розповіла авторка, ідея роману виникла після одного з її походів разом з учнями, коли біля Радехова діти знайшли дві плити з єврейського кладовища. «Ми натрапили на історію жінки, яку я знала особисто, але навіть не здогадувалася, яка ситуація була в її житті, – каже пані Тетяна. – Під час другої світової війни вона переховувала єврейську родину, врятувала життя трьом людям. Вісімсот днів вони просиділи під стайнею. Роман я написала за три місяці під час шкільних канікул».
Інша лауреатка, твір якої удостоївся такої ж премії, – юна киянка Марія Косян. Вона – випускниця факультету письменинцької майстерності КНУ імені Тараса Шевченка, одна серед молодих прозаїків (а їх зібралось дванадцять), які утворили літературне угруповання «Свідки слова». Твір, за який вона отримала премію, становить собою роман-антиутопію «Коли у місті N дощить».
Як сказав голова журі літературної премії імені Ірини Вільде Віктор Палинський, «цьогорічні премії, на жаль, символічні, – по дві тисячі. Але що вдієш – скрутні часи. Отже, ці обидві премії – рівноцінні, вручені просто за добру літературу, а не такі, як були раніше – перша, друга і так далі».
В складі журі, яке цьогоріч оцінювало прозу, – директор інституту літератури імені Івана Франка, доктор філологічних наук, професор Євген Нахлік (заступник голови журі), дипломат і поет Володимир Караченцев, професор і прозаїк Василь Рябчук, письменниця-романістка і лауреат першої літературної пермії імені Ірини Вільде 2009 року Леся Бернакевич (секретар).
 

Леся Бернакевич

№12 (200) 16 червня 2017

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!