Делегати з’їзду проявили виваженість і відповідальність

 

На VІІІ-му позачерговому з’їзді Національної спілки письменників України, що відбувся 31 березня в Ірпені, ухвалено важливі рішення.

 
Делегати з’їду переважною більшістю голосів ухвалили рішення про затвердження Статуту НСПУ в новій редакції. Над змінами до чинного Статуту, необхідними для збереження статусу неприбуткової організації, працювала робоча група на чолі з головою НСПУ М.Сидоржевським, яка й підготувала проект, завчасно розісланий в усі обласні організації, надрукований для обговорення в «Літературній Україні» і винесений на розгляд і затвердження з’їзду.
Також було ухвалено угоду про співпрацю між НСПУ та Ірпінською міською радою. Ця угода дозволить почати процес впорядкування одинадцятигектарної території Ірпінського будинку творчості письменників, яка перебуває у вкрай занедбаному стані і є предметом спекуляцій різних зацікавлених сил – як в Ірпені, так і за його межами. На наступному етапі буде укладена ще одна угода, згідно з якою на частині території БТП «Ірпінь» буде створено міський парк відпочинку, а на території, де розташовані споруди БТП «Ірпінь», коштом інвестора буде проведено ремонт і реконструкцію.
«Всі рішення, які стосуються майнових питань, і надалі ухвалюватимуться нами колегіально, з дотриманням вимог Статуту НСПУ і чинного законодавства», – зазначив голова НСПУ.
Крім того, М.Сидоржевський детально проінформував делегатів з’їзду про результати діяльності НСПУ за період від часу проведення VІІ-го позачергового з’їзду НСПУ (текст виступу опубліковано в «Літературній Україні»).
«Сказати, що два з половиною роки, які ми прожили від 29 листопада 2014 року, були дуже важкими – не сказати нічого, – зазначив зокрема у своєму виступі голова НСПУ. – В такому драматичному становищі Спілка ніколи не була. Загрози її знищення дуже реальні. Ніколи її так не знищували – зсередини і ззовні – як нині. Ніколи ще від рішень з’їзду не залежало питання: бути чи не бути Спілці.
Але, незважаючи на ситуацію як ніколи близьку до критичної, я вірю в вас, шановні колеги, вірю в наш колективний здоровий глузд і відповідальність.
У мене достатньо сил і енергії, щоб подолати всі проблеми. Але без вас, без вашої підтримки, це неможливо зробити.
Тому прошу в сьогоднішніх рішеннях керуватися виключно інтересами Спілки – і ми з вами переможемо».
М.Сидоржевський підкреслив, що наступний, черговий з’їзд НСПУ, на якому буде обрано нове керівництво Спілки, відбудеться не пізніше 29 листопада 2018 року.
Загалом з’їзд пройшов у діловій, конструктивній обстановці, хоча група «опозиції», до складу якої входить голова столичної письменницької організації В.Даниленко, голова київської облорганізації НСПУ А.Гай і ще кілька письменників, обговорювала і готувала різні сценарії деструктивних дій.
Делегати з’їзду у переважній більшості проявили виваженість і відповідальність, підтримавши рішення, спрямовані на збереження і посилення позицій НСПУ у цей складний час.
 

Інф. УЛГ

фото Віктора Мазаного

№7 (195) 7 квітня  2017

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал