Чи застрелиться Путін, кінець російської економіки. Інтерв’ю Гордона з російським мільярдером, колишнім найближчим другом Путіна Пугачовим

На YouTube-каналі “В гостях у Гордона” вийшло інтерв’ю з колишнім російським банкіром, колишнім другом президента РФ Володимира Путіна Сергієм Пугачовим.
Як розповів виданню “ГОРДОН” журналіст Дмитро Гордон, інтерв’ю записали за допомогою відеозв’язку сьогодні, воно тривало приблизно 40 хвилин.

Під час інтерв’ю Пугачов говорив про війну, яку веде проти України Росія, про вплив антиросійських санкцій на економіку РФ, готовність оточення президента РФ Володимира Путіна розв’язати ядерну війну і про те, як закінчиться його президентство.

“Сьогодні Путін коштує дуже мало. Це розуміє все його оточення. […] Якщо місяць тому люди боялися сказати погане слово на його адресу телефоном, то сьогодні це просто… те, що говорять на майданах України. Це найближче коло Путіна. [Чи переможе Україна?] Я в цьому впевнений. Я бачу, що відбувається в Україні, і бачу мотивацію захисту рідної землі”, – сказав Пугачов.

Пугачов народився 1963 року в Костромі в сім’ї військовослужбовця. Дитинство провів у Москві, 1974 року сім’я переїхала до Ленінграда. За словами Пугачова, він закінчив кілька ВНЗ, зокрема Університет методології знання в Москві. За освітою економіст.

Із 1980-х займався підприємницькою діяльністю. У 1992 році заснував “Межпромбанк”, який згодом став одним із найбільших банків Росії (у 2010 році в установи відкликали ліцензію у зв’язку з порушеннями законодавства й нездатністю задовольнити вимоги кредиторів).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У 1990-ті Пугачов входив у близьке оточення Єльцина, був одним із керівників його передвиборчого штабу 1996 року.

На початку 1990-х у Ленінграді познайомився з Путіним, але, за словами Пугачова, потоваришували вони вже в Москві 1996 року. У ЗМІ Пугачова називали “банкіром Кремля” і “банкіром Путіна”.

У 2001–2011 роках Пугачов був сенатором Російської Федерації від Туви.

За даними “Коммерсанта”, Пугачову належали суднобудівні підприємства, елітна нерухомість у Росії та Європі, зокрема замок Шато-де-Гаро в Ніцці, ЗМІ у Франції. У 2008 році Forbes оцінив статки Пугачова в $2 млрд. Після того, як “Межпромбанк” визнали банкрутом, бізнесмен почав втрачати свої активи.

На початку 1990-х бізнесмен жив у США, потім перебрався до Франції, згодом повернувся до Росії. У 2011 році він виїхав із РФ, зараз живе у Франції, де набув громадянства.

У Росії проти Пугачова порушено кримінальну справу щодо розкрадання коштів “Межпромбанка”. На батьківщині його заочно заарештовано.

У 2015 році Пугачов подав до Росії позов на $10 млрд до Постійної палати третейського суду в Гаазі. Він звинувачує російську владу в експропріації чотирьох його активів. Пізніше бізнесмен збільшив позовні вимоги до $15 млрд.
gordonua.com