Василь Лизанчук: Пане Президенте! Вибачте за відвертість! Не бійтеся Правди – вона очищає

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРОВІ ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Пане Президенте України Володимире Олександровичу Зеленський будьте насправді за національно-духовною сутністю українським Президентом!

Добре, що Ви, мабуть, зрозуміли: день відродженої Незалежності Української Держави – це величне торжество незламності української національної гідності і провели бажаний для громадян парад. Хтось Вам підготував змістовний виступ, який Ви майстерно, як актор, оприлюднили. Емоційно насиченим був перфоманс. Але треба бути чесним перед Правдивою Історією і перед самим собою: не треба обкрадати Історію, потрібно  всебічно розкривати героїчні і трагічні, світлі і темні сторони, сприяти утвердженню української мови, культури, національної за духом української ідентичності. Не слухайте тих, хто в полоні російсько-імперських, комуністично-радянських істориків, які маніпулюють фактами, подіями, явищами.

На жаль, Ви цього, мабуть, ще не усвідомили. Адже до святкової бочки меду додали не одну ложку дьогтю. Не наголосили, що одвічним українським ворогом є московсько-російський шовінізм, рашизм, імперіалізм. Ні Ви, ні автори перфомансу не сказали про російсько-більшовицьку агресію проти Української Народної Республіки у 1917-1922 роках, навіть словом не згадали про героїзм Українських Січових Стрільців, Українську Галицьку Армію, жертовність воїнів Української Повстанської Армії у боротьбі з нацистсько-гітлерівськими та комуністично-сталінськими загарбниками, не розкрили національну одухотвореність  Небесної Сотні, нескореність і незламність нинішніх захисників і захисниць України від новітніх путінсько-московських загарбників, тисячі яких своєю кров’ю вже окропили волю України. Сучасними національно-духовними легендами України є Микола Міхновський, Левко Лук’яненко, Вячеслав Чорновіл, сотенний Мирослав Симчич («Кривоніс»), Володимир Івасюк, Ліна Костенко, Дмитро Павличко та багато інших величних особистостей української нації.

Пане Президенте! Вибачте за відвертість! Не бійтеся Правди – вона очищає. Невже так важко вгамувати свій егоїзм, самозамилування, честолюбство, заздрість? Чому Ви не сповідуєте фундаментальний принцип історичної тяглості українського державотворення, а відкидаєте не лише негативне, а й позитивне, здобуте Вашими попередниками? Чому Ви, де тільки є нагода, принижуєте, знеславлюєте п’ятого українського Президента Петра Порошенка? Наголошую – він не Ангел, не Святий, але Петро Олексійович Порошенко був справжнім українським Президентом і нині є видатним українським державником.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Чи не Ваше, Володимире Олександровичу, зневажливе, зверхнє ставлення до Петра Олексійовича стало передумовою кримінального замаху на п’ятого українського Президента Порошенка? Під час велелюдного, потужного за національною єдністю маршу ветеранів російсько-української війни і чесних громадян України якась ница істота з людською подобою, не без веління антиукраїнських «поводирів», облила зеленкою очі, обличчя українського державника Петра Порошенка. Але п’ятого українського Президента не зламати, бо він не з пороху, а з морально-духовної української криці.

Може Ви, Володимире Олександровичу, хоч тепер задушите свій егоцентризм, марнославство, еготизм? Бажаю Вам, як Президент Президентові (Ви ж так назвали громадян України) наполегливо, цілеспрямовано працювати, щоби стати справжнім українським Президентом на засадах національно-духовних цінностей, здатним захищати Честь, Гідність, Незалежність Соборної Самостійної Української України!

Василь Лизанчук

Доктор філологічних наук, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Академії наук вищої освіти України.