Василь Ґабор. «Коли йде війна в Україні, то людям не до книг?..»

Коли йде війна в Україні, то людям не до книг, думали ми в ЛА «Піраміда», але мої приятелі з Канади і Польщі привели нас до тями, сказавши, що кожен на своєму місці неодмінно повинен робити свою справу, щоб не було порожнечі в духовному й культурному просторі, і ми спромоглися ось на ці три видання, щоправда, обмеженим накладом, отож просимо всіх замовляти їх у приваті.

Велике прохання також розповсюдити цю інформацію серед зацікавлених друзів.

Ігор Калинець. Ладі і Марені: Поезії / Переклав польською мовою Тадей Карабович; Вступні статті С. Яковенка, Т. Карабовича; Ілюстрації Г.Новоженець (1988). Львів: ЛА «Піраміда», 2022. 124 с. = Ihor Kałyneć. Ładzie i Marenie: Poezja / Tłumaczeniе na język polski Tadeusz Karabowicz; Szkice eseistyczne S. Jakowenko, T. Karabowicz; Ilustracje H. Nowożeneć (1988). Lwów: LA «Piramida», 2022. 124 s. Роздрібна ціна — 220 грн.

Книга поезії Ігоря Калинця «Ладі і Марені» була написана у 1977–1988 рр. в сибірському засланні в Ундіно-Посельє Балейського р-ну Читинської обл. (нині – Забайкальського краю, Росія). У творчому фонді поета вона друкувалася в циклі «Невольнича муза», яку поет створив в період ув’язнення та заслання (1971–1981). Свою книгу автор поділив на дві частини, які мовою міфічної поезії розповідають про полум’яну нескореність і поклик перемогти неволю натхненним словом.

Чар Венеції: Антологія культурологічних есеїв, подорожніх нарисів та етюдів українських учених та письменників першої третини ХХ ст. / Упорядкув., передм., літ. ред. і прим. Василя Ґабора. Львів: ЛА «Піраміда», 2022. 196 с. Роздрібна ціна — 250 грн.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Відомі українські вчені, письменники та художники любили мандрувати сонячною Італією із давніх давен й залишили нам надзвичайо цікаві спогади та подорожні нариси, які могли б стати основою десятка антологій. Ми ж вирішили запропонувати сучасним читачам тільки частинку найориґінальніших публікацій українських мандрівників першої третини ХХ століття про одне із найчарівніших міст Італії – Венецію. Основою нашого видання стали культурологічні есеї відомого українського історика Михайла Грушевського «По світу: [Венеція]» та письменника Осипа Назарука «Венеція» 1934 р., а також подорожні нариси й етюди галицьких літераторів Михайла Островерхи, Дарії Віконської, Ярослави Мандюкової та закарпатського поета Зореслава.

Магія Парижа 20—30-х рр. ХХ ст: Антологія культурологічних есеїв українських письменників, журналістів та художників / Упорядкув., передм., літ. ред. і прим. Василя Ґабора. Львів: ЛА «Піраміда», 2022. 228 с. Роздрібна ціна — 260 грн.

У запропонованій антології зібрані культурологічні есеї про Париж західноукраїнських художників, письменників, науковців та журналістів 20–30-х рр. ХХ ст. У них яскраво відображено настрої й атмосфера тогочасної мистецької столиці світу, життя паризької богеми, розмови про мистецтво, літературу, театр і політику, одне слово, ця книга про магію Парижа, якого давно вже не існує. Водночас вона дає змогу відчути, як саме у різні роки галичани, читаючи газетні й журнальні публікації, пізнавали тогочасний Вавилон – богемний Париж.