Трамп у вайбері – це вже майже не жарт

Це розсилка «Детектора медіа».

 

Уявляємо: повертаєтесь ви з канікул до медіаспоживчого життя, зазираєте у стрічку новин, а там… І не знаєте, що робити: видалитись із твітера? Видалити WhatsApp чи телеграм? Зафоловити Трампа у вайбері? Закохатись у чатбота? Ми спробуємо допомогти вам зорієнтуватися. 

Отже, Трамп. З моменту попереднього випуску розсилки ще чинному президентові Сполучених  Штатів зробили деплатформінг. Це нове слово, яке, можливо, й не стане словом 2021 року, але його варто вивчити. Бо, можливо, деплатформінг у майбутньому станеться ще з багатьма людьми (цього побоюються критики дій адміністрації соцмереж).

Твітер видалив акаунт Трампа з 88 мільйонами фоловерів, а  на додачу заблокував 70 тисяч послідовників QAnon (що це таке, класно розказано тут). Інші соцмережі й навіть YouTube теж заблокували всі його офіційні акаунти. Прибічники Трампа почали спілкуватись у додатку Parler, але Apple, Google i Amazon його знищили. Його — це в сенсі додаток, а не Трампа. І контрольні в голову: Трампа розкритикував Арнольд Шварценеґґер, а фанати стрічки «Один вдома» попросили видалити звідти мільярдера, який грав самого себе (тобто камео).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Гаразд, але якщо серйозно: коли корпорації на власний розсуд видаляють сторінки політиків, це якось тривожно, чи не так? А як же свобода слова? Це ж можуть кого завгодно деплатформити, наприклад, Петра Порошенка вже почали. Ось вам і тема для головної дискусії тижня на ДМ!

  • «Трампа видалили з усіх соцмереж не тому що він постійно брехав та його заклики могли сприяти насильству, а тому що приватна компанія Twitter та її аналоги виявилися сильнішими за Трампа», — пише медіаексперт Дмитро Золотухін, знаходячи аргументи ще в давній Месопотамії.
  • «Twitter має повне право блокувати тих чи інших користувачів. Існувала загроза збройного конфлікту, були людські жертви, тож підстави для обмежень очевидні. Корпорації взагалі зацікавлені у стабільних суспільствах, що процвітають», — робить висновок голова правління ГО «Інститут інформаційної безпеки» Артем Біденко.
  • Голова Української фундації безпекових студій Юлія Каздобіна каже, що адміністрація соцмереж не порушила дух і букву закону, бо «надання Трампу вільного мікрофона для подальшого поширення недостовірної інформації та неоднозначних закликів становить ризик сприяння неконтрольованої ескалації та загрозу громадському порядку».

Окей, окей, це більше схоже на хор однодумців, ніж на дискусію. Ми сподіваємось, що свої тексти напишуть і люди, які вважають деплатформінг Трампа недемократичним і неправильним. Ці дії критикують, наприклад, у Єврокомісії. НСЖУ та ОПЗЖ поки що не висловлювались 🙂

mailchi.mp

 

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.