Сергій Сай-Боднар: А як називається вірус зникнення українства?

837

Нічний дзвінок друга шкільного дитинства Сергія Гуменюка, з яким кілька літ підряд пасли корівок-годувальниць за селом, змусив вчергове замислитись: а хто ж нам, українцям, підкинув вірус знищення нації і головне – коли?
Сто років тому, коли російська імперія нав’язала Украіні так званий ленінський експеримент? Коли усе довкола ставало нашим і нічиїм? Коли той, хто був ніким, ставав гегемоном?..
Чи, може, тоді, коли Сталін оголосив терор українському селянству, відправивши кращих господарів землі у Сибір, до білих ведмедів?..
А, може, то сталося тоді, коли Брежнєв із сокомпанией витягнули з украінського селянства останні жили на гонку озброєнь і зоряні війни? Коли селяни, як найвірніші носіі генокоду нації, змушені були шукати кращої долі спочатку в зурбанізованих містах і містечках, а потім, після падіння залізної завіси між «загниваючим» Заходом і незрозумілим Сходом , у далекому зарубіжжі…
А, можливо, до нинішнього стану неньку довели усі разом взяті президенти уже незалежної України?..
Сьогодні пити Боржомі, як кажуть, уже пізно. І гадати на кавовій гущі, хто ж більше доклався до знищення України і українства загалом, теж – заняття не із гідних. Мільйони наших співітчизників поневіряється по польщах, італіях і португаліях. Короновірус красномовно довів, що тамтешнім господарям землі Наші заБроди – Теж по боку…
Сергій Гуменюк, доля якого чотири роки тому закинула у далеку Канаду, щиро радіє з того, що його бізнес віза дійсна ще шість років. А далі він уже знає, що робити – адвокат підказав…
Тільки не подумайте, що друг мого шкільного дитинства повернеться у рідний Каришків. Батьківська хата, де колись зростало семеро братів і сестер Сергія, так і залишатиметься самотньою. Як десятки, сотні, тисячі інших селянських помешкань. Аж поки вони не зрівняються з надгробниками на украінських цвинтарях.
– Вся суть істини в тому, – каже Сергій, – що зараз у Канаді більше України, аніж у самій Україні.
На його думку, Україну знищує повний людський нігілізм та ігнорування Закону. І найстрашніше те, що наша риба гниє з голови!!

https://www.facebook.com/

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!