Сергій Борщевський. Ментальність рабів

В Москві помер актор Валентин Гафт. Новину підхопили кілька десятків географічно українських медіа. Епітети «відомий», «видатний», «великий». Чому географічно? А тому що лише кілька спромоглися нагадати шановній публіці, хто ж насправді помер.

“Я – путінець…Росія – їй Богом відпущено бути чистіше і сильніше за інших”, – наводить Гафта видання “Бегемот”, додавши при цьому, що актор був ярим прихильником Путіна і підтримував агресію проти України.

“Про мертвих або добре, або нічого, крім правди”, – заповідав ще в 6 столітті до нашої ери давньогрецький політик і поет Хілон. То краще б промовчати..

Але питання, звичайно, не в особі Гафта, воно набагато ширше.

Яка стратегічна задача “русского міра” і всіх подібних теорій, породжених у Москві? Зберегти колишні колонії, і передусім Україну, у сфері свого впливу. Цій меті служать заїжджі гастролери, “піратські” і легальні видання, проекти на кшталт “Мінської ініціативи” і чимало інших механізмів, у тому числі бездумні передруки матеріалів російських ЗМІ.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На тридцятому році державної Незалежності мусимо визнати, що ми ще не стали незалежними ментально. Ми і далі живемо життям персонажів чужих романів та кінофільмів. І ці персонажі окупують нашу свідомість так само, як реальні окупують Крим і Донбас.

І справді незалежними ми станемо лише тоді, коли справдимо гасло Миколи Хвильового: “Геть від задрипанки Москви!”.

 

Від редакції. 

“Кому потрібна Україна? Крим був відданий вам несправедливо, це російська територія, за неї казна-скільки боролися, пролили кров”, – заявив Гафт в інтерв’ю виданню Гордон.

У коментарі російському телеканалу НТВ Гафт назвав себе путінцем.  “Я поважаю його (Путіна – ред.) І мені він подобається. Росія – їй богом відпущено бути чистішою і сильнішою від інших”, – вважав актор.

Як відомо, Валентин Гафт народився в Москві в єврейській сім’ї, яка переїхала до російської столиці з українських Прилук на постійне проживання.