Отар Довженко. Люди “переважно дебіли”: головний санітарний лікар дав промовисту характеристику собі та владі

Люди здебільшого дебіли, тому, щоб вони не колупались у носі, всім треба зв’язати за спиною руки. А що в деяких людей нема рук, то всім — задля рівності — треба зв’язати ще й ноги. Це не дає епідеміологічного ефекту, але дає психологічний. То так багато де роблять, не тільки в нас.

Це, якщо коротко, те важливе, що сказав в інтерв’ю LB головний санітарний лікар Ляшко (https://bit.ly/3ehUAvu).

Додамо до цього безсоромну підміну раціональних аргументів емоційними (якщо ви сумніваєтесь, що ми все робимо правильно, підіть подивіться, як люди в муках вмирають на ШВЛ!!!1) і погано приховану аваківську насолоду від ситуативної можливості вивищуватись над іншими людьми, обмежувати, карати і дозволяти: «коли захочемо — щось дозволимо, ось, може, саме гуляння в парках і дозволимо, раз вам його так бракує».

І можна було би спробувати переконати себе в тому, що ці люди справді компетентні й знають, що роблять. І, можливо, справді засипання хлоркою під’їздів справляє якийсь особливий психологічний ефект, який допомагає подолати пандемію. Але далі там є таке:

«Я вам відкрию секрет. Президент попросив мене, щоб я написав листи на наших академіків і пообіцяв, що якщо хтось винайде вакцину або ліки, то отримає, не знаю з якого фонду, мінімум мільйон доларів».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Ну, ви розумієте, нє? Академіки. Раптом винайдуть вакцину. Мільйон доларів.

Звісно, Зеленський не мусить знати, що вакцини не винаходяться, а розробляються довго, величезними зусиллями й з такими бюджетами, що його мільйон, ну, ви зрозуміли, куди можна засунути. Не мусить розуміти, що не дарма ні ліків, ні вакцин від інших коронавірусів дотепер не винайшли. І що коронавірус не завалиться на спину й не буде дригати ніжками, почувши регалії якогось академіка.

Але головний санітарний лікар — він мав би?

Це якась страшна тотальна жопа. Відчуття, що їдеш в автобусі, за кермом якого сидить мавпа і весело сигналить. І надія, що вона припинить тиснути на клаксон і натисне на гальмо, невелика.

facebook.com